10 seriali, które warto teraz obejrzeć na Netfliksie

Fot. Channel 4/FX/AMC

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Korzystacie z Netfliksa, a nie macie co oglądać? Polecamy 10 seriali, na które warto teraz zerknąć: trochę klasyki, trochę nowości, trochę jesiennych powrotów. A do tego serialowy hit, który wkrótce się kończy.

Niewiarygodne

seriale netflix warto obejrzeć Niewiarygodne

"Niewiarygodne" (Fot. Netflix)

We wrześniu Netflix zaserwował nam świetny, chociaż momentami trudny w oglądaniu miniserial "Niewiarygodne", czyli opartą na faktach historię gwałtu, w który nikt nie chciał uwierzyć, dopóki dzięki uporowi dwóch policjantek nie wyszły na jaw i nie zostały wyjaśnione podobne sprawy.

Nastoletnia Marie (rewelacyjna Kaitlyn Dever znana z "Justified") musi żyć nie tylko z traumą gwałtu, ale też z opinią osoby, która sobie to wszystko wymyśliła. Rozpad więzi rodzinnych, problemy z pracą, społeczna stygmatyzacja sprawiają, że już i tak ciężko doświadczona i dziewczyna musi podjąć trudną walkę o utrzymanie się na powierzchni. 1. odcinek, w którym widzimy, jak zbiera się dowody gwałtu, by potem całe poświęcenie Marie przekuć w fantazję szukającej uwagi nastolatki, to jeden z najboleśniejszych seansów roku.

Na szczęście dla psychiki widzów jest tu też wątek kryminalny, a w nim dwie skontrastowane, ale traktujące się wzajemnie z szacunkiem śledcze: Karen (Merritt Wever, "Siostra Jackie", "Godless") i Grace (Toni Collette). Nieustępliwe w dążeniu do prawdy policjantki podchodzą do ofiar empatią, a do swoich obowiązków z poczuciem misji. I chociaż w tej części "Niewiarygodne" to seria momentami dość moralizatorska, warto tej produkcji pewne wykłady wybaczyć. Walczy o słuszną sprawę i robi to ze świetnym aktorstwem, mocnym scenariuszem i dużą wrażliwością na cudzą krzywdę. [Kamila Czaja]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA