10 seriali, które warto teraz obejrzeć na Netfliksie

Fot. Channel 4/FX/AMC

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Derry Girls

Derry Girls netflix seriale

"Derry Girls" (Fot. Channel 4)

Nie wiem, który już raz polecamy "Derry Girls", ale za każdym razem robimy to z tym samym entuzjazmem. Irlandzki sitcom przypomina nam, że nawet jeśli często na Netfliksa narzekamy, to właśnie ta platforma pozwala nam odkryć seriale z całego świata, które w innym wypadku pewnie nie wyszłyby poza grono fanów w danym kraju. A byłaby to wielka strata.

Przygody tytułowych dziewczyn z Derry to obraz typowych nastoletnich problemów w latach 90., na dodatek uzupełniony masą budzących sentyment piosenek z tamtej dekady. Równocześnie jednak Erin, Orla, Clare i Michelle, a także kuzyn ostatniej z nich, James, dorastają w brutalnych czasach, podczas irlandzkiego konfliktu. To niesamowite, jak świetnie McGee łączy komediowość ("Derry Girls" to zdecydowanie jedna z najzabawniejszych produkcji ostatnich lat) ze wzruszającymi scenami dotyczącymi rodziny, przyjaźni, pragnienia pokoju w rozdartym kraju.

Sitcom liczy na razie zaledwie dwanaście krótkich odcinków, które ogląda się błyskawicznie. W sierpniu Netfliks, po paru miesiącach oczekiwania widzów spragnionych kolejnej dawki śmiechu, wreszcie wrzucił na platformę 2. sezon. Jest więc pretekst, żeby "Derry Girls" nadrobić. My, odliczając dni do 3. serii, chętnie obejrzelibyśmy wszystko jeszcze raz. I jeszcze raz. I jeszcze… [Kamila Czaja]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA