10 seriali, które warto teraz obejrzeć na Netfliksie

Fot. Channel 4/FX/AMC

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

The End of the F***ing World

The End of the F**ing World seriale Netflix

"The End of the F**ing World" (Fot. Netflix)

Jeden z tych seriali, które znalazły się na naszej liście, bo niedługo wracają, ale to tylko jeden z powodów. "The End of the F***ing World", którego 2. sezon zobaczymy 5 listopada, to jeden z najodważniejszych, najbardziej nietypowych i pokręconych seriali młodzieżowych ostatnich lat. Rzecz świeża, niebanalna, daleka od ugrzecznionej, mająca specyficzny klimat i sporo do powiedzenia, utrzymana w duchu takich produkcji, jak "Skins" czy "Misfits". To nie przypadek, bo łączy je stacja pochodzenia, czyli brytyjski Channel 4.

Wszystko zaczyna się od tego, że na ekranie pojawia się niepozorny 17-letni chłopak (Alex Lawther) i mówi nam, że prawdopodobnie jest psychopatą. Zamordował już w życiu całe mnóstwo zwierzątek, teraz brakuje mu tylko człowieka na liście. Na swoją ofiarę wybiera Alyssę (Jessica Barden), nową dziewczynę w szkole. Tyle że ta okazuje się być wszystkim, ale nie kandydatką na ofiarę.

Para dzieciaków razem ucieka z domu i od rzeczywistości, a potem sprawy stają się coraz bardziej poplątane i nieprzewidywalne. "The End of the F***ing World" to szalona jazda, w której jest miejsce i na romans, i dziwne przygody, i na przekraczanie kolejnych granic, także emocjonalnych. Wypełniony czarnym humorem serial bardzo szybko daje nam do zrozumienia, że mniej tu będzie komedii i sensacji, a więcej smutku, tragedii i zmagania się z traumami.

Do tego dochodzi fenomenalna ścieżka dźwiękowa, liczne nawiązania filmowe i komiksowość całej historii. Warto, zwłaszcza że za chwilę o tym serialu znów będzie naprawdę głośno. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA