"Nieświadomi" zapraszają do Czechosłowacji z lat 80. Zobaczcie trailer czeskiego serialu szpiegowskiego HBO

"Nieświadomi" (Fot. HBO)

0

"Nieświadomi" to szpiegowska produkcja czeskiego HBO osadzona w komunistycznej Pradze. Mamy datę premiery i zwiastun serialu w międzynarodowej obsadzie.

Jeśli podobało wam się "Pustkowie", to wiedzcie, że czeskie HBO szykuje nowy serial tego samego reżysera, który zobaczymy w listopadzie. To "Nieświadomi", historia szpiegowska dziejąca się w Pradze w końcówce lat 80.

Nieświadomi – o czym jest czeski serial HBO?

Serial przeniesie widzów do samej końcówki lat 80., tuż przed aksamitną rewolucją. Skrzypaczka Marie i jej mąż Wiktor przed dziesięcioma laty uciekli z komunistycznej Czechosłowacji. Kiedy jesienią 1989 roku wydaje się, że w kraju nadszedł czas zmian, wracają w rodzinne strony. Jednak niedługo po przyjeździe zostają potrąceni na ulicy przez samochód. Kiedy Marie budzi się, odkrywa, że jej mąż zniknął, i nikt nie jest w stanie jej powiedzieć, co się z nim stało i jak go odnaleźć.

Główną rolę gra Tatiana Pauhofová, znana z miniserialu "Gorejący krzew" w reżyserii Agnieszki Holland. W obsadzie są także Martin Hofmann ("Nieustraszeni bracia Grimm"), Martin Myšicka ("Zagubieni"), Jan Vlasák ("Cyrk Bukowsky"), Hattie Morahan ("Piękna i Bestia") i David Nykl ("Arrow", "Gwiezdne Wrota: Atlantyda").

Scenariusz serialu napisał debiutant Ondřej Gabriel, a całość wyreżyserował Ivan Zachariáš ("Pustkowie").

Nieświadomi – kiedy premiera serialu HBO?

Polska premiera serialu "Nieświadomi" (w oryginale "Bez vědomí") odbędzie się 17 listopada w HBO GO. Tego dnia do serwisu dodany zostanie cały sezon serialu. Na antenie HBO3 emisja pierwszych dwóch odcinków zaplanowana została także na 17 listopada – na godz. 21:00 oraz 22:00. Kolejne odcinki co niedziela o godz. 21.00. Całość liczy sześć odcinków.