Stephen King przybywa do HBO. Ben Mendelsohn i Jason Bateman w zwiastunie miniserialu "The Outsider"

0

HBO rozpocznie nowy rok adaptacją jednej z ostatnich powieści Stephena Kinga. W znakomitej obsadzie "The Outsider" są m.in. Jason Bateman, Ben Mendelsohn i Cynthia Erivo.

Fani twórczości Stephena Kinga mogą już szykować miejsce na kolejną pozycję na liście seriali do oglądania. Tym razem to HBO pokaże ekranizację powieści "Outsider" wydanej w 2018 roku. Stacja zaprezentowała pierwszy zwiastun nadchodzącej produkcji i pierwsze spojrzenie na znakomitą obsadę.

The Outsider – adaptacja powieści Stephena Kinga

"The Outsider " opowie o śledztwie w sprawie brutalnego morderstwa chłopca oraz tajemniczej mocy, która związana jest ze zbrodnią. Ben Mendelsohn ("Bloodline") gra detektywa Ralpha Andersona, badającego sprawę śmierci jedenastoletniego Frankiego Petersona, którego okaleczone ciało zostało znalezione w lasach w Georgii.

Dziwne okoliczności związane z tym przerażającym morderstwem sprawiają, że Ralph, który sam nadal przeżywa śmierć własnego syna, sprowadza do pomocy niekonwencjonalną prywatną detektyw Holly Gibney (Cynthia Erivo, "Wdowy"), której niezwykłe zdolności mogą pomóc w wyjaśnieniu tej niewytłumaczalnej zagadki.

W obsadzie "The Outsider" znaleźli się także Bill Camp ("Długa noc"), Mare Winningham ("The Affair"), Paddy Considine ("Peaky Blinders"), Julianne Nicholson ("Eyewitness"), Yul Vazquez ("Russian Doll"), Jeremy Bobb ("Jessica Jones"), Marc Menchaca ("Ozark") oraz niedawny zdobywca Emmy Jason Bateman ("Arrested Development", "Ozark").

Podobnie jak w przypadku hitu Netfliksa, za którego dostał nagrodę Emmy za reżyserię, Bateman pojawi się zarówno na ekranie, jak i za kamerą "The Outsider". Aktor jest producentem nowego serialu HBO oraz wyreżyserował dwa pierwsze odcinki. Za scenariusz serialu odpowiada Richard Price ("Długa noc").

The Outsider – kiedy premiera serialu HBO?

HBO ogłosiło, że premierowe dwa odcinki serialu pokaże 12 stycznia 2020 roku. Polskiej premiery powinniśmy więc spodziewać się dzień później.