Które seriale warto zobaczyć w najbliższym tygodniu? "Watchmen", "BoJack Horseman" i inne premiery

"Watchmen" (Fot. HBO)

Tym razem lista jest krótka, ale treściwa. W najbliższym tygodniu zadebiutuje "Watchmen", a z nowymi sezonami wrócą m.in. "Castle Rock", "BoJack Horseman" i "The Kominsky Method".

Ponieważ w erze ponad 500 seriali rocznie, kolejnych klonów Netfliksa i coraz to wymyślniejszych sposobów dystrybucji niełatwo zorientować się w nowościach, do naszego tradycyjnego rozkładu jazdy na cały miesiąc dorzucamy krótsze tygodniowe przeglądy. Przedstawiamy w nich nowe seriale i nowe sezony, które są zaplanowane na kolejny tydzień. W kolejnym tygodniu października mamy zaledwie sześć premier, ale za to jakich!

Watchmen (nowość) – 21 października w HBO

Produkcja Damona Lindelofa ("Lost", "Pozostawieni"), który "zremiksował" kultowy komiks "Watchmen" Alana Moore'a i Dave'a Gibbonsa. Opowiadający o świecie, w którym superbohaterowie są wyjęci spod prawa, serial "Watchmen" ma w sobie łączyć to, co było najlepsze w oryginale, ze świeżym, współczesnym podejściem. Zgodnie z zapowiedziami twórców, będzie to nowa historia osadzona w tym samym świecie co komiks i utrzymana w jego duchu, ale zadająca nowe pytania i dostosowana do naszych czasów. W obsadzie m.in. Regina King, Jeremy Irons, Don Johnson, Tim Blake Nelson, Louis Gossett Jr., Yahya Abdul-Mateen II i Jean Smart.

Castle Rock (sezon 2) – 24 października w HBO GO

Antologia na motywach powieści Stephena Kinga wraca z 2. sezonem opartym na "Misery". "Castle Rock" opowie w nowych odcinkach historię "początkującej psychopatki" Annie Wilkes (Lizzy Caplan, "Masters of Sex") i jej córki (Elsie Fisher, "Eighth Grade"). Uciekając przed FBI po popełnieniu morderstwa, Annie trafia do Castle Rock. Tymczasem w miasteczku zaczyna wrzeć konflikt między wojującymi klanami i nikt nie jest szczęśliwy z powodu przybycia nowych mieszkanek.

Daybreak (nowość) – 24 października na Netfliksie

"Daybreak" to serial młodzieżowy Netfliksa, oparty na powieści graficznej Briana Ralpha. Akcja dzieje się w miasteczku Glendale, gdzie grasują gangi osiłków, grupy gamerów, członkowie Klubu 4-H i inne przerażające plemiona, które walczą o przetrwanie u progu katastrofy nuklearnej. Serial opowie o grupie ocalałych, którzy muszą sobie radzić w nowej rzeczywistości. Oficjalny opis obiecuje "po części sagę o samurajach, po części opowieść o dojrzewaniu, z domieszką Battle Royale".

Will & Grace (sezon 11) – 24 października w USA

"Will & Grace" wraca szybciej, niż planowano, bo z ramówki NBC wyleciało "Sunnyside". 11. sezon będzie już finałowy, co oznacza, że czeka nas kilka niespodzianek. Tę największą zdradza zwiastun: Grace jest w ciąży! I co dalej?

The Kominsky Method (sezon 2) – 25 października na Netfliksie

2. sezon "The Kominsky Method" to ciąg dalszy słodko-gorzkich przygód dwóch starszych panów z Los Angeles. Normana (Alan Arkin) czeka spotkanie po latach z kobietą, z którą miał w młodości płomienny romans, zanim jeszcze poznał swoją przyszłą żonę. Zagra ją nie kto inny, jak Jane Seymour. Sandy (Michael Douglas) zapozna się z kolei z chłopakiem swojej córki (w tej roli Paul Reiser). Do obsady dołączy także Jacqueline Bisset w roli matki Mindy i byłej żony Sandy'ego.

BoJack Horseman (sezon 6A) – 25 października na Netfliksie

"BoJack Horseman" prawie już się z nami żegna, ale na szczęście finałowy sezon podzielono na dwie części. Pierwszą zobaczymy w październiku, drugą w styczniu. Zwiastun sugeruje, że tytułowy bohater jest na dobrej drodze do odmienienia swojego życia, co oznaczałoby, że każdy z nas może to zrobić, nawet po 30 latach użalania się nad sobą.

REKLAMA