Nadchodzi "Opowieść wigilijna" twórcy "Peaky Blinders". Guy Pearce i Andy Serkis na zdjęciach z miniserialu

"Opowieść wigilijna" (Fot. BBC)

0

Steven Knight zabrał się za "Opowieść wigilijną", co oznacza, że możemy spodziewać się nietuzinkowej wersji klasycznej historii. W rolach głównych m.in. Andy Serkis i Guy Pearce.

Ebenezer Scrooge powróci na mały ekran w nowej, mrocznej adaptacji "Opowieści wigilijnej" Charlesa Dickensa. Trzyczęściowy serial BBC, który zobaczymy w grudniu, stworzył Steven Knight ("Peaky Blinders"). Rolę Scrooge'a zagra Guy Pearce ("Memento").

Opowieść wigilijna – miniserial Stevena Knighta

"Entertainment Weekly" prezentuje pierwsze zdjęcia z miniserii, która przedstawi nam trochę mniej odrażającą wersję Scrooge'a, skąpego kupca, nawiedzanego przez duchy, pokazujące mu, co się stanie, jeśli się nie zmieni. Bohater "Opowieści wigilijnej" w tej wersji będzie młodszy i bardziej ludzki, niż jesteśmy przyzwyczajeni.

– Chciałem pokazać Ebenezera Scrooge'a jako kogoś, kto byłby atrakcyjnym mężczyzną, gdyby nie to, kim jest i jak się zachowuje. Nie chciałem, żeby wyglądał tak jak jego dusza, bo jego dusza jest dość ohydna. Ale na zewnątrz on jest w porządku. Chciałem, żeby publika sama zapytała: "Dlaczego ten człowiek taki jest?" – objaśnia swoją wizję Steven Knight w rozmowie z EW.

Opowieść wigilijna serial BBC

Guy Pearce chwali miniserial za to, że jest to sama historia, ale opowiedziana w nieco inny sposób.

– Tym, co czyni tę wersję oryginalną, jest jej głębia. Steven stara się pozostać wierny oryginałowi, ale kopie głębiej i bada doświadczenia Scrooge'a z przeszłości, do poziomu, który sprawi, że publiczność może czuć się bardziej niekomfortowo, niż podczas oglądania wcześniejszej wersji "Opowieści wigilijnej" – mówi.

Andy Serkis ("Czarna Pantera"), który gra Ducha Wigilijnej Przeszłości, dodaje z kolei, że miał pewne wątpliwości, czy potrzebujemy nowej "Opowieści wigilijnej". Przekonała go właśnie wizja Knighta, którą uznał za naprawdę niesamowitą. "To wydawało się współczesne i świeże" – zapewnia.

Opowieść wigilijna serial BBC

W obsadzie nowej "Wigilijnej opowieści" znajdują się także Joe Alwyn ("Faworyta") jako Bob Cratchit, biedny pracownik Scrooge'a; Stephen Graham ("Line of Duty") jako Jacob Marley, jego zmarły wspólnik; Charlotte Riley (Peaky Blinders") jako Lottie, siostra Scrooge'a; a także Jason Flemyng ("Pennyworth") jako Duch Wigilijnej Przyszłości (aktor zastąpił w tej roli zmarłego Rutgera Hauera).

Opowieść wigilijna serial BBC

Opowieść wigilijna – kiedy premiera miniserialu?

"Opowieść wigilijna" w nowej odsłonie zadebiutuje w BBC w grudniu. Na razie nie wiadomo, która stacja i kiedy pokaże miniserial w Polsce.