"Belgravia" wygląda jak nasze nowe "Downton Abbey". Zobaczcie zwiastun serialu Juliana Fellowesa

"Belgravia" (Fot. ITV)

Sekrety, skandale towarzyskie, wyelegantowani ludzie mówiący z brytyjskim akcentem. "Belgravia", czyli nowy serial twórcy "Downton Abbey", wygląda jak kolejne kostiumowe guilty pleasure.

W przyszłym roku brytyjska telewizja ITV pokaże nowy serial Juliana Fellowesa, scenarzysty, któremu zawdzięczamy "Downton Abbey". "Belgravia" to opowieść pełna sekretów i skandali towarzyskich, dziejąca się w Londynie lat 40. XIX wieku – czyli w czasach kiedy do najwyższych warstw społecznych zaczynają pukać nowi bogacze, którzy dorabiają się majątku na rozwoju przemysłu.

Belgravia – zwiastun serialu Juliana Fellowesa

Zwiastun obiecuje fabułę wypakowaną intrygami i jeden naprawdę duży sekret. "Wybraliśmy życie pośród kłamstw. Teraz te kłamstwa wracają, żeby nas prześladować" – mówi Anne Trenchard ("Tamsin Greig, "Episodes"), odnosząc się do czegoś, co ukrywa razem z mężem (Philip Glenister, "Outcast"). Chodzi o nie byle co, bo o historię sprzed ponad dwóch dekad.

Wszystko rozpoczyna się w przeddzień bitwy o Waterloo w 1815, kiedy to księżna Richmond urządza przyjęcie w Brukseli dla księcia Wellington. Wśród gości są m.in. James i Anne Tranchard, którym niedawno udało się zbić sukces na handlu. Ich córka Sophia wpada w oko Edmundowi Bellasissowi, synowi i dziedzicowi jednej z najważniejszych i najbardziej zamożnych rodów w Anglii. Dwadzieścia pięć lat później, kiedy dwie rodziny zamieszkują na nowo zabudowanym obszarze Belgravii, wydarzenia pamiętnego balu i dawne sekrety dają o sobie znać.

Nowy serial Juliana Fellowesa oparty jest na książce jego autorstwa o tym samym tytule. Wszystkie sześć odcinków wyreżyserował John Alexander ("Trust Me"), a w obsadzie oprócz wyżej wymienionego duetu znajdują się m.in. Tom Wilkinson ("Michael Clayton"), Alice Eve ("Iron Fist"), Harriet Walter (Lady Shackleton z "Downton Abbey"), Tara Fitzgerald ("Gra o tron"), James Fleet ("Four Weddings and a Funeral") i Ella Purnell ("Sweetbitter").

Premiera serialu Belgravia w 2020 roku

REKLAMA