Nadciąga "Wojna światów" we współczesnej wersji. Zobaczcie zwiastun serialu science fiction telewizji FOX

"Wojna światów" (Fot. FOX)

0

"Wojna światów" to klasyk, który powracał już w różnych formach. Tym razem zobaczymy współczesną adaptację powieści H.G. Wellsa, której akcja będzie dziać się w Wielkiej Brytanii i Francji.

Apokalipsa nadciąga nad serialową Europę i tym razem przybierze formę inwazji z komosu. 31 października na FOX Polska zadebiutuje "Wojna światów" we współczesnym wydaniu.

Wojna światów – zwiastun serialu telewizji FOX

Wszystko zaczyna się od tego, że w stacji badawczej w Alpach astronomowie odbierają sygnał z innej galaktyki, który jest dowodem na istnienie życia poza Ziemią. Cały świat czeka na kolejny kontakt z obcą cywilizacją, ale ten nie okazuje się przyjazny. W ciągu kilku dni ludzkość zostaje niemal całkowicie unicestwiona. Szybko okazuje się, że brutalny atak kosmitów na Ziemię nie był dziełem przypadku.

Zwiastun serialowej "Wojny światów" pokazuje początki apokalipsy i panikę mieszkańców Londynu, którzy widzą nadchodzące zagrożenie.

Główne role grają Gabriel Byrne ("Dziedzictwo. Hereditary") i Elizabeth McGovern ("Downton Abbey"), a oprócz nich w obsadzie są także Léa Drucker, Natasha Little, Daisy Edgar Jones, Stéphane Caillard, Adel Bencherif i Guillaume Gouix. Twórcą serialu jest Howard Overman ("Merlin", "Misfits"), który obiecuje zupełnie nowe podejście do "napisanej ku przestrodze opowieści o doktrynie wyższości rasowej i konfliktach etnicznych".

Wojna światów – kiedy premiera serialu FOX?

"Wojna światów" zadebiutuje na antenie FOX Polska 31 października o godz. 21:00 z dwuodcinkową premierą. Kolejne odcinki (po dwa) będą emitowane co tydzień. 1. sezon będzie się składał z ośmiu odcinków.