8 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

Twórca "Justified" uchyla rąbka tajemnicy na temat 4. sezonu. Alec Baldwin zostaje w "30 Rock". "Girls" z niezłym startem. 5. sezon "Mad Men" wkrótce w Polsce. A poza tym spoilery na temat "Episodes", "Downton Abbey", "The Selection".

1. Co w 4. sezonie "Justified"? Czas najwyższy na kilka spoilerów dotyczących "Justified", którego 3. sezon w zeszłym tygodniu zakończył się mocnym finałem. Serwis HitFix rozmawiał z producentem wykonawczym serialu, Grahamem Yostem. Poza cennym komentarzem dotyczącym sezonu 3., można się z tej rozmowy dowiedzieć, że w kolejnej serii na pewno wróci Mykelti Williamson jako Limehouse. Natalie Zea (serialowa Winona), która dostała rolę w jednym z pilotów, wciąż będzie w "Justified", ale tylko w trzech odcinkach. Jej stosunki z Raylanem będą ważne, ale wygląda na to, że już nie najważniejsze. Czy będzie nowy czarny charakter w 4. sezonie? Na to pytanie Yost nie odpowiedział niestety wprost, możemy więc co najwyżej zgadywać.

2. Przyzwoity start "Girls", "Gra o tron" wciąż świetna. Są już wyniki za niedzielę w kablówkach. Nowa komedia Leny Dunham, "Girls", poradziła sobie całkiem OK - podczas dwóch emisji pilota serialu obejrzało 1,1 mln widzów. To znacznie więcej niż np. oglądało "Enlightened". Świetnie radzi sobie "Gra o tron" - 3. odcinek zobaczyło 3,8 mln osób (z powtórkami 4,5). Niespodziewanego hita ma stacja Lifetime. Mimo że chyba żaden krytyk nie pochwalił "The Client List", serial, który reklamuje się roznegliżowaną Jennifer Love Hewitt, dobrze sobie poradził w drugim tygodniu emisji - 2. odcinek zobaczyło 2,9 mln osób.

3. Alec Baldwin zostaje w "30 Rock". Po tym jak Alec Baldwin napisał na Twitterze, że opuszcza NBC w samą porę, zrobiła się burza. Na szczęście wszystko jest już (podobno) wyjaśnione - serialowy Jack obiecał, że zostanie na 7. sezon "30 Rock". A po 7. sezonie zapewne serial już się skończy.

4. Maggie Smith jednak nie opuści "Downton Abbey"? Rzecznik prasowy studia, które produkuje "Downton Abbey", zapewnił, że plotki o odejściu Maggie Smith i jej serialowej śmierci są bzdurą. I komu tu wierzyć?

5. "The Selection" nowym hitem CW? Pojawiają się pierwsze przecieki na temat pilotów. Spoiler TV twierdzi, że w CW największą szansę ma "The Selection", oparty na książkach Kiery Cass. Jest to serial science fiction, który dzieje się 300 lat w przyszłości i opowiada o biednej kobiecie (w tej roli Aimee Teegarden), wybranej do specjalnych zawodów. Jeżeli wygra, zostanie królową i żoną Maxona (Ethan Peck). Jedyne, co mają do zarzucenia pilotowi tego serialu dziennikarze, to zbytnie podobieństwo do filmu "Igrzyska śmierci".

6. Dan Aykroyd robi serial oparty na "Blues Brothers". Kultowy "Blues Brothers" będzie przeniesiony na mały ekran. Serial robić będą Dan Aykroyd, Judy Belushi (wdowa po Johnie) i Eric Gardner. Co ciekawe, ma to być produkcja animowana.

7. Jest plakat 2. sezonu "Episodes". Showtime rozpoczął na dobre promocję 2. sezonu "Episodes", w którym główną rolę (inną wersję samego siebie) gra znany z "Przyjaciół" Matt LeBlanc. W 2. sezonie będziemy obserwować, jak Matt próbuje odbudować relacje z Seanem i Beverly po tym, co stało się pod koniec sezonu 1. Zwróćcie uwagę na hasło na plakacie.

8. Najnowszy sezon "Mad Men" w maju w Polsce. FOX Life znów stanął na wysokości zadania. 5. sezon "Mad Men" już w maju ruszy w Polsce. Pierwszy odcinek długo wyczekiwanej nowej serii będzie można obejrzeć 6 maja o godz. 20:05.

REKLAMA