10 seriali, które warto teraz obejrzeć na Amazon Prime Video

"Fleabag", "The Boys", "Wspaniała pani Maisel" (Fot. Amazon)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Jeśli chcecie zacząć przygodę z Amazon Prime Video, to jest dobry moment. Polecamy seriale niszowe, jak "Fleabag" i "Undone", superbohaterskie "The Boys", obsypaną nagrodami "Wspaniałą panią Maisel" i trochę klasyki.

Modern Love – niektóre odcinki

Modern Love seriale Amazon Prime Video

"Modern Love" (Fot. Amazon)

"Modern Love", czyli romantyczna antologia autorstwa Johna Carneya ("Once", "Zacznijmy od nowa") napisana na bazie rubryki "New York Timesa" zawierającej prawdziwe historie miłosne, to rzecz bardzo, bardzo nierówna. Z ośmiu półgodzinnych opowieści, przedstawiających miłość w różnych odmianach, także tych mniej standardowych, niektóre są świetne, inne bardzo przeciętne. Przy czym wśród recenzentów nie ma zgody co do tego, które są które.

Ja mniej więcej zgadzam się z recenzją Kamili, przy czym byłabym mniej surowa, jeśli chodzi o ocenę całości. To bardzo przyjemny, choć rzadko odkrywczy serial, który ma tego pecha, że zaczyna się od dwóch najsłabszych odcinków. W pierwszym słodziutka jak zawsze Cristin Milioti tkwi w dziwacznej relacji z... portierem, drugi to straszny zbiór banałów, którego nie ratuje nawet Catherine Keener. Jeśli nie chcecie zrazić się do całości, możecie śmiało oba odcinki ominąć.

Perełki to przede wszystkim odcinek trzeci z fenomenalną Anne Hathaway w roli dwubiegunowej dziewczyny i piąty, w którym w zamierzeniu romantyczna randka kończy się w szpitalu. Nieźle wypada także odcinek nr 4 z Tiną Fey i Johnem Slatterym w roli małżeństwa z długim stażem oraz odcinek nr 7, czyli nietypowa historia o adopcji z Andrew Scottem w jednej z głównych ról.

Przez to, że serial jest nierówny – jak większość antologii, które co odcinek dają inną historię – ma wszędzie średnie oceny, czym nie warto się przejmować. Jeśli lubicie niezobowiązujące, a przy tym niegłupie opowieści miłosne, na pewno w "Modern Love" znajdziecie coś dla siebie. To serial sympatyczny, oferujący sporo fajnych pomysłów i przede wszystkim obsadzony jak oscarowy film. Swoje robi też Nowy Jork w przyjaznej wersji i fantastyczna ścieżka dźwiękowa. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA