Które seriale warto zobaczyć w najbliższym tygodniu? "Mroczne materie", "Świat w ogniu" i inne premiery

"The End of the F***ing World" (Fot. Netflix)

W tym tygodniu mamy krótką listę premier seriali. Wracają "The End of the F***ing World" i "Brytania", startują "Mroczne materie" na HBO i "Świat w ogniu: Początki" na kanale Epic Drama.

Ponieważ w erze ponad 500 seriali rocznie, kolejnych klonów Netfliksa i coraz to wymyślniejszych sposobów dystrybucji niełatwo zorientować się w nowościach, do naszego rozkładu jazdy na cały miesiąc dorzucamy tygodniowe przeglądy. Przedstawiamy w nich nowe seriale i nowe sezony, które są zaplanowane na kolejny tydzień. W tym tygodniu będą tylko cztery premiery, z czego jedna to polska premiera miniserialu "World on Fire", który zdążył się skończyć w Wielkiej Brytanii.

Mroczne materie (nowość BBC) – 4 listopada w HBO GO

"Mroczne materie" to produkcja BBC i HBO oparta na książkach Philipa Pullmana z serii pod tym samym tytułem. W obsadzie jest mnóstwo znanych nazwisk, w tym Ruth Wilson, James McAvoy, Lin-Manuel Miranda i Clarke Peters. Główną bohaterką serialu jest mała Lyra Belacqua (Dafne Keen, "Logan") żyjąca w jednym ze światów równoległych do naszego. Poszukiwania zaginionego przyjaciela prowadzą dziewczynkę do odkrycia złowrogiego spisku i próby rozwiązania zagadki tajemniczej substancji zwanej Pyłem. Lyra podróżuje między wieloma światami, spotykając na swojej drodze niesamowite istoty i kolejne niebezpieczne sekrety.

The End of the F***ing World (sezon 2) – 5 listopada na Netfliksie

"The End of the F***ing World" wraca z 2. sezonem po blisko dwóch latach przerwy. Akcja zacznie się dwa lata po wydarzeniach z finału 1. serii. Alyssa wciąż zmaga się z tym, co spotkało na plaży Jamesa, chłopaka, z którym uciekła z domu. Czy James żyje i co dalej czeka jego dziewczynę? Zwiastuny są bardzo tajemnicze i nie zawierają Alexa Lawtheraa, za to pojawia się w nich Alyssa w sukni ślubnej.

Brytania (sezon 2) – 7 listopada w HBO GO

"Brytania" wraca z 2. sezonem, który 7 listopada pojawi się w całości w HBO GO. Jego akcja rozpocznie się dwa lata po inwazji na Brytanię, kiedy romanizacja Celtów trwa w najlepsze.

Świat w ogniu: Początki (nowość BBC) – 10 listopada na Epic Drama

"Świat w ogniu: Początki", czyli po prostu "World on Fire", bez "początków", to miniserial Petera Bowkera ("The A Word"), który jest właśnie emitowany w Wielkiej Brytanii na BBC. W Polsce premiera w przyszłą niedzielę na Epic Drama. W serialu zobaczymy pierwszy rok II wojny światowej, od ataku Niemiec na Polskę aż po bitwę o Anglię, z punktu widzenia zwyczajnych ludzi. W obsadzie m.in. Helen Hunt i Sean Bean, a także polscy aktorzy na czele z Zofią Wichłacz i Tomaszem Kotem.

REKLAMA