Mroczny Wiedeń z początku XX wieku w zwiastunie "Vienna Blood" – kryminału od scenarzysty "Sherlocka"

"Vienna Blood" (Fot. BBC Two)

Jeśli lubicie klimaty "Sherlocka", oto coś dla was. Telewizja BBC wypuściła zapowiedź serialu "Vienna Blood", w którym zobaczymy zagadki kryminalne Wiednia sprzed ponad 100 lat.

Jeszcze w tym roku w BBC Two pojawi się nowa produkcja kryminalna "Vienna Blood", której scenarzystą jest Steve Thompson ("Sherlock").

Vienna Blood – zwiastun brytyjskiego serialu

Oparty na książkach Franka Tallisa serial opowiadać będzie o przygodach Maxa Liebermanna (Matthew Beard, "Gra tajemnic"), angielskiego lekarza, który mieszka w Wiedniu na początku XX wieku i jest uczniem Zygmunta Freuda.

Kiedy Max poznaje Oskara Rheinhardta (Juergen Maurer, "Vorstadtweiber"), inspektora austriackiej policji zmagającego się z dziwną sprawą, okazuje się bardzo przydatny. Spostrzegawczość Maxa, a także jego umiejętności w zakresie kryminalistyki oraz głębokie zrozumienie ludzkich zachowań i dewiacji pomagają w rozwiązaniu jednej z najbardziej tajemniczych i zabójczych spraw w Wiedniu.

Składający się z trzech odcinków serial został nakręcony w stolicy Austrii, ale w języku angielskim. W obsadzie oprócz dwójki odtwórców głównych ról znajdują się Conleth Hill ("Gra o tron"), Charlene McKenna ("Ripper Street"), Amelia Bullmore ("Gentleman Jack"), Jessica De Gouw ("Dracula" NBC) i Luise Von Finckh ("Gute Zeiten, Schlechte Zeiten").

Premiera Vienna Blood w 2019 roku w BBC

REKLAMA