Co dalej w "Watchmen"? Tajemnicza bogaczka i dalsze szaleństwa Jeremy'ego Ironsa w zwiastunie 4. odcinka

"Watchmen" (Fot. HBO)

"Watchmen" w tym tygodniu przedstawiło nową wersję komiksowej Silk Spectre i potwierdziło tożsamość innej ważnej postaci. Co czeka nas w kolejnym odcinku?

"If You Don't Like My Story, Go Write Your Own" – taki tytuł nosi 4. odcinek "Watchmen", w którym serialowy świat zostanie jeszcze bardziej powiększony.

Watchmen – co się wydarzy w 4. odcinku serialu?

Zwiastun odcinka przedstawia nam niejaką Lady Trieu (Hong Chau), absurdalnie bogatą kobietę, o której wiemy, że kupiła firmę Adriana Veidta. Obecnie wprowadza ona w życie jakiś skomplikowany plan i tylko możemy się domyślać, jakie są jej cele.

Jest też Angela pod drzewem (genealogicznym) i później w towarzystwie Laurie Blake, z którą wcześniej czy później będzie musiała zacząć współpracować. Tymczasem Looking Glass poznaje mroczny sekret zabitego szefa policji, a Veidt – kolejny komiksowy bohater oficjalnie już potwierdzony w serialu – wyczynia kolejne cuda, które muszą skończyć się czyjąś śmiercią.

Zgodnie z opisem odcinka, "jedyna w swoim rodzaju bilionerka [to nie jest błąd w tłumaczeniu! – red.] Lady Trieu w końcu wchodzi na scenę z tajemniczą ofertą, Blake coraz bardziej zbliża się do prawdy, Angela prosi Looking Glassa o pomoc, a Lord szkoli dwójkę nowych służących".

Tytuł odcinka, "If You Don't Like My Story, Go Write Your Own", pochodzi z książki "Wszystko rozpada się" z 1958 roku, której autorem jest nigeryjski pisarz Chinua Achebe. To osadzona w końcówce XIX wieku opowieść o życiu Okonkwy, mistrza zapasów nigeryjskiej wioski, którego życie zmienia brytyjski kolonializm. W jaki sposób ta historia wpłynęła na "Watchmen", dowiemy się już za tydzień.

Nowe odcinki Watchmen w poniedziałki w HBO

REKLAMA