A jednak nie wszystkich wymienili w "The Crown". Ta postać wróci w 3. sezonie, żeby się z nami pożegnać

"The Crown" (Fot. Netflix)

Nowa para królewska i księżniczka Małgorzata, dorosły książę Karol, kolejny premier Wielkiej Brytanii. W 3. sezonie "The Crown" niemal wszystkie twarze się zmienią – z jednym wyjątkiem.

Domyślacie się już, o kogo może chodzić? Dłużej nie będziemy was trzymać w niepewności: w 3. sezonie "The Crown" powróci oczywiście John Lithgow jako Winston Churchill, o czym donosi Radio Times.

The Crown – John Lithgow powróci w 3. sezonie

Amerykański aktor, który otrzymał nagrodę Emmy za rolę brytyjskiego premiera, w 1. i 2. sezonie grał u boku Claire Foy jako królowej Elżbiety. Teraz tron przejmie Olivia Colman, a jej męża, księcia Filipa, będzie grać Tobias Menzies.

W 3. sezonie "The Crown" wymienieni zostali też wszyscy inni: księżniczkę Małgorzatę zagra Helena Bonham Carter, a w jej męża, Antony'ego Armstronga-Jonesa, wcieli się Ben Daniels. W roli księcia Karola zobaczymy Josh O'Connor, zaś księżniczka Anna będzie mieć twarz Erin Doherty.

The Crown Winston Churchill

I na tym nie koniec. Radio Times zauważa, że ponownie obsadzono nawet drugoplanowe postacie, jak Królowa Matka (Marion Bailey), książę Windsoru (Derek Jacobi) czy Martin Charteris (Charles Edwards). Wyjątkiem są dziecięcy aktorzy, którzy grają Elżbietę, Małgorzatę i Filipa w retrospekcjach, a także Pip Torrens jako Tommy Lascelles. Winston Churchill również pozostanie ten sam, co było świadomą decyzją producentów serialu.

Nowy sezon netfliksowego serialu rozpocznie się w 1964 roku, na krótko przed śmiercią Churchilla w wieku 90 lat w styczniu 1965 roku. W zwiastunie możecie zobaczyć fragmenty jego pogrzebu, który był największym państwowym pogrzebem w historii Wielkiej Brytanii. Lithgow pojawi się w 3. sezonie "The Crown" w kilku scenach, w tym w scenie pożegnania Churchilla z królową.

Zgodnie z oficjalnym opisem, w 3. sezonie "The Crown" królowa Elżbieta i jej rodzina walczą, by sprostać wyzwaniom dynamicznie zmieniającej się Wielkiej Brytanii. Od paranoi z czasów zimnej wojny, przez erę odrzutowców i wypraw w kosmos, entuzjazm lat 60. i pozostałości lat 70. – Elżbieta II i rodzina królewska muszą dostosować się do nowego, bardziej wyzwolonego, ale i bardziej burzliwego świata.

3. sezon The Crown od 17 listopada na Netfliksie

REKLAMA