Player.pl zapowiada serial kryminalny "Szadź". W rolach głównych Maciej Stuhr i Aleksandra Popławska

"Szadź" (Fot. Player.pl)

TVN szykuje coś nowego dla fanów kryminałów. Ruszyły zdjęcia do serialu "Szadź", który z opisu bardzo przypomina "The Fall". Tyle że psychopatę będzie ścigać Aleksandra Popławska.

Pod koniec października rozpoczęły się zdjęcia do nowego serialu platformy Player.pl. "Szadź" będzie historią seryjnego mordercy oraz podążającej jego tropem komisarz policji. W rolach głównych Maciej Stuhr i Aleksandra Popławska.

Szadź – o czym będzie nowy serial Player.pl?

Akcja będzie dziać się w Opolu, gdzie zostaje zamordowana młoda dziewczyna. Wszystko wskazuje, że była ona jedną z wielu ofiar psychopatycznego seryjnego zabójcy. Na miejscu pojawia się komisarz Agnieszka Polkowska (Popławska). Policjantka nie zdaje sobie jednak sprawy, że jej udział w śledztwie nie jest przypadkowy. Czy zdoła dotrzeć do mordercy, zanim ten wybierze kolejną ofiarę?

Szadź serial TVN

Składający się z siedmiu odcinków serial przyjmie podobną perspektywę co "The Fall" – brytyjski kryminał z Gillian Anderson i Jamiem Dornanem – to znaczy szybko ujawni tożsamość mordercy, by następnie skupić się na motywach jego działania.

Co łączy sprawcę z komisarz prowadzącą śledztwo? Dlaczego wszystkie ofiary to głęboko wierzące młode dziewczyny? Czy komisarz Polkowska trafi na ślad mordercy i zapobiegnie kolejnym zbrodniom? I co łączy policjantkę z Piotrem Wolnickim (Stuhr) – religioznawcą, pozornie wzorowym mężem i ojcem?

W obsadzie serialu znajdują się także Bartosz Gelner, Cezary Łukaszewicz, Anna Cieślak, Zofia Domalik, Barbara Kurzaj, Emma Giegżno i Mirosław Zbrojewicz. Scenariusz powstał na motywach powieści "Szadź" Igora Brejdyganta. Zdjęcia powstają w Opolu i Warszawie.

Premiera serialu Szadź wiosną 2020 na Player.pl

REKLAMA