Nasz top 10: Najlepsze seriale października 2019 roku

"Sukcesja" (Fot. HBO)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Październik w serialach należał do HBO, bardziej nawet niż poprzednie miesiące. W naszym top 10 doceniamy m.in. "Sukcesję", "Watchmen", "Kroniki Times Square" i młodzieżowe "Szukając Alaski".

10. Sorry for Your Loss (powrót na listę)

"Sorry for Your Loss" (Fot. Facebook)

"Sorry for Your Loss" (Fot. Facebook)

Zeszłoroczny 1. sezon serialu Facebook Watch bardzo pozytywnie nas zaskoczył. Kameralna opowieść w świetnej obsadzie prowadziła nas przez kolejne etapy żałoby Leigh po mężu, dając widzom wgląda także w sytuację matki, siostry i szwagra głównej bohaterki, a czasem cofając się do czasów, gdy Matt jeszcze żył. Mimo słabej oglądalności zdecydowano się na kontynuację, wierząc, że twórczyni serialu, Kit Steinkellner, ma pomysł na kolejne losy naprawdę dobrze napisanych postaci.

Na 2. sezon "Sorry for Your Loss" warto było czekać. Już za sam 3. odcinek należy się serialowi miejsce w naszym rankingu, bo cuda, jakie wyczyniała tam Janet McTeer w roli Amy, zapamiętamy na długo. Ale i inne odcinki miały swoje momenty, bo "Sorry for Your Loss" przypomina, że żałoba to często krok do przodu i dwa do tyłu, pogłębia portrety postaci, uświadamia, że Matt nie był chodzącym ideałem, i stawia Leigh przed poważnymi dylematami.

2. seria może chwilami budzić mieszane uczucia. Wyraźnie w nowszych odcinkach brakuje Amy, a w relacji Leigh z Dannym, bratem Matta, twórcy dość ostro zaryzykowali. Jednak "Sorry for Your Loss" to produkcja, która nie unika trudnych tematów i z reguły rozwiązuje takie kwestie z dużą subtelnością, więc z oceną pewnych wątków wstrzymałabym się do końca sezonu. Poza tym na ogół wciąż dostajemy przekonująco pod względem psychologicznym napisane postacie, emocjonalne, ale nie nadmiernie sentymentalne przełomy w ich życiu i mądry przekaz. A to wszystko "na fejsie"! [Kamila Czaja]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA