Nasz top 10: Najlepsze seriale października 2019 roku

"Sukcesja" (Fot. HBO)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

9. The Kominsky Method (powrót na listę)

The Kominsky Method sezon 2 recenzja

"The Kominsky Method" (Fot. Netflix)

Kolejna dość zaskakująca kontynuacja, bo wydawałoby się, że przy gwiazdach, jakimi są Michael Douglas i Alan Arkin, serial może się okazać jednorazową przygodą. Jednak Chuck Lorre po 1. sezonie "The Kominsky Method" – nagradzanym, kameralnym, ambitniejszym niż to, do czego przyzwyczaił tradycyjnymi sitcomami – wrócił z równie dobrymi nowymi odcinkami historii przyjaciół w mocno podeszłym wieku.

2. seria daje większe pole do popisu Arkinowi, z czego należy się zdecydowanie cieszyć, bo Norman, ten cudownie zgryźliwy wdowiec, wygłasza mnóstwo świetnych kwestii, które utytułowany aktor prezentuje z rozbrajająco kamienną twarzą. Ale i Douglas wciąż ma co grać, gdy Sandy zmaga się z faktem, że jego córka spotyka się z dużo starszym mężczyzną. Na drugim planie pojawiają się między innymi Jane Seymour i Paul Reiser, a wraca choćby Lisa Edelstein, która w tej serii może talent pokazać nie tylko komiczny, ale i dramatyczny.

Nowy sezon jest od poprzedniego nieco luźniejszy pod względem struktury. Lorre nie udaje, że chce opowiedzieć historię z wyraźnym początkiem i końcem. Sandy i Norman po prostu walczą, by poradzić sobie z wyzwaniami rodzinnymi, miłosnymi i zawodowymi, wciąż mając przy tym świadomość, że kolejnych szans na podjęcie słusznych decyzji będzie coraz mniej. Równocześnie jednak tak opowiedziana starość nie przygnębia. A oglądanie, jak bohaterowie wbrew niej korzystają z życia, to czysta przyjemność. [Kamila Czaja]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA