10 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Stranger Things" (Fot. Netflix)

0

Rozdano People's Choice Awards, "Stranger Things" z główną nagrodą. "One Day at a Time" wróci w marcu. Polska muzyka w 6. sezonie "Wikingów". A oprócz tego "Obsesja Eve", "Shameless" i nie tylko.

1. Nagrody People's Choice Awards rozdane

Rozdano tegoroczne People's Choice Awards. Statuetkę dla najlepszego serialu 2019 roku odebrała ekipa "Stranger Things", a nagrody aktorskie Millie Bobby Brown ze "Stranger Things" i Cole Sprouse z "Riverdale". Wśród nagrodzonych są też m.in. "Shadowunters", "Outlander", "Teoria wielkiego podrywu", Zendaya i Kristen Bell. Listę zwycięzców w kategoriach telewizyjnych znajdziecie tutaj.

2. One Day at a Time wróci w marcu

4. sezon "One Day at a Time", pokazywany już nie przez Netfliksa, a kablówkę Pop TV, będzie mieć premierę w marcu. W tym momencie nie wiadomo, czy nowe odcinki będą dostępne w Polsce.

3. Crisis on Infinite Earths – teaser crossovera

Szykujcie się na kolejny crossover seriali Arrowverse. Wydarzenie startuje 8 grudnia ("Supergirl"), a kończy się dopiero 14 stycznia ("Arrow" i "Legends of Tomorrow").

4. Polska muzyka w 6. sezonie Wikingów

W 6. sezonie "Wikingów" pojawi się muzyka Teatru Pieśni Kozła, który stworzył dwie oryginalne kompozycje na potrzeby serialu. W jednej z nich usłyszymy Annę Marii Jopek i Łukasza Wójcika. Oboje też zobaczymy w serialu, jak grają na sierszeńkach, czyli wielkopolskich dudach. Drugi utwór, z wokalem Moniki Dryl, na planie wykonała Georgia Hirst (Torvi).

5. Nowi aktorzy w 3. sezonie Obsesji Eve

Gemma Whelan ("Gra o tron"), Pedja Bjelac ("Harry Potter i Czara Ognia"), Camille Cottin ("Call My Agent"), Steve Pemberton ("Inside No. 9"), Raj Bajaj ("A Christmas Prince: The Royal Wedding"), Turlough Convery ("Ready Player One") i Evgenia Dodina ("One Week and a Day") dołączyli do obsady 3. sezonu "Obsesji Eve". Ich ról na razie nie ujawniono.

6. Sandman ma już zamówienie na 2. sezon

Neil Gaiman powiedział, że netfliksowy "Sandman" na podstawie jego komiksu ma już zamówienie na 2. sezon.

7. Czy Shameless zakończy się po 10. sezonie?

John Wells, twórca "Shameless", powiedział w rozmowie z The Hollywood Reporter, że serial prawdopodobnie będzie mieć 11. sezon. William H. Macy już obiecał, że weźmie w nim udział.

8. Eli Roth's History of Horror z 2. sezonem

Telewizja AMC zamówiła 6-odcinkowy 2. sezon "Eli Roth's History of Horror".

9. Netflix zamawia serial From Scratch

Zoe Saldana i Reese Witherspoon wyprodukują limitowany serial "From Scratch" oparty na wspomnieniach Tembi Locke. To romans, opowiadający historię Amerykanki, która zakochuje się w Sycylijczyku podczas studiów we Włoszech i potem buduje z nim wspólne życie po powrocie do Stanów. Showrunnerką jest Attica Locke ("Imperium", "Jak nas widzą"), siostra autorki książki.

10. NBC chce przedstawić kobiecą wersję Zorro

Alfredo Barrios Jr. ("Magnum PI") tworzy dla NBC uwspółcześnioną wersję serialu o Zorro z kobiecą bohaterką w roli głównej.