Czym nowa "Plotkara" będzie różnić się od starej? Twórca obiecuje więcej różnorodności i ważny twist

"Plotkara" (Fot. CW)

0

Nowa "Plotkara" na nowe czasy? Twórca rebootu, Joshua Safran, zapowiada serialowy świat, w którym nie wszyscy będą biali i heteroseksualni. Obiecuje także ważny twist w centrum historii.

"Plotkara" dołączy w przyszłym roku do powiększającego się grona seriali, które powracają w odświeżonej wersji. Za reboot – ewentualnie kontynuację, jak to woli nazywać Josh Schwartz, jeden z twórców oryginału – odpowiada Joshua Safran, który był w ekipie starej "Plotkary".

Nowa Plotkara bardziej różnorodna i queerowa

Showrunner "Plotkary" 2.0 w rozmowie z Vulture nakreślił, czym nowa wersja będzie różnić się od poprzednika. Zmienią się oczywiście bohaterowie – serial przedstawi nową grupkę dzieciaków chodzących do elitarnej szkoły na Manhattanie. Ukłonem w kierunku fanów oryginału będzie osoba narratorki, którą pozostanie Kristen Bell.

plotkara nowa wersja szczegóły

Nowa "Plotkara" będzie pokazywać, jak zmieniło się życie na Manhattanie i jak bardzo współczesne dzieciaki uzależnione są od serwisów społecznościowych. Możemy spodziewać się także bohaterów znacznie bardziej odzwierciedlających to, jak wygląda teraz Nowy Jork.

– Za pierwszym razem w serialu nie było zbyt wiele reprezentacji. Wydaje mi się, że byłem jedynym scenarzystą gejem przez cały czas. Nawet kiedy sam chodziłem do prywatnej szkoły w Nowym Jorku w latach 90., ta szkoła niekoniecznie odzwierciedlała to, co było w "Plotkarze".

Tak więc tym razem główne postacie nie są białe. Jest dużo queerowych treści w tym serialu. W dużym stopniu odnosimy się do tego, jak świat wygląda teraz, skąd się bierze bogactwo i uprzywilejowanie, i jak sobie z tym radzić. To, o czym nie mogę mówić, to, że jest twist i to wszystko ma związek z twistem – opowiada Safran.

Showrunner potwierdza, że reboot będzie dziać się w tym samym świecie co oryginalna "Plotkara", a uczniowie będą uczęszczać do tej samej szkoły – Constance Billard School for Girls.

Serial ma zamówienie na 10-odcinkowy 1. sezon, który w USA zostanie pokazany w 2020 roku na platformie HBO Max. W Polsce obejrzymy go najprawdopodobniej na HBO GO.

Oryginalna Plotkara dostępna jest na Netfliksie