Jaką rolę w serialu "Watchmen" odgrywa Lady Trieu? Ta teoria fanowska wyjaśnia jej tajemnicze plany

"Watchmen" (Fot. HBO)

Każdy kolejny odcinek "Watchmen" to nowe tajemnice. Po spotkaniu z Lady Trieu w sieci pojawiły się teorie spiskowe. Jaką rolę w serialu Damena Lindelofa odgrywa nowa postać?

Serial "Watchmen" jest jak pudełko puzzli, przy czym każdy kolejny odcinek dorzuca jeszcze więcej brakujących elementów do układanki. Jednak zanim cokolwiek z niej powstanie, trzeba znaleźć odpowiednie kawałki.

Najnowszy odcinek, w którym poznaliśmy Lady Trieu (Hong Chau), skłonił użytkowników Reddita do snucia teorii. Jeden z fanów serialu ma interesujące wytłumaczenie dla roli nowej bohaterki.

Watchmen – teoria fanowska na temat Lady Trieu

W odcinku "If You Don't Like My Story, Write Your Own" Laurie Blake (Jean Smart) i Angela Abar (Regina King) odwiedzają Millennium Clock. Użytkownik Reddita posługujący się pseudonimem waytoomuchcoffee sugeruje, że zegar jest czymś w rodzaju wehikułu czasu, jednak zamiast zabierać do przeszłości lub przyszłości (choć to również nie jest wykluczone), pozwala zobaczyć czas w formie nielinearnej i wchodzić z nim w interakcje.

watchmen lady Trieu wehikuł czasu

Teoria jest poparta kilkoma faktami z odcinka. Po pierwsze, Trieu doskonale wiedziała, kiedy i gdzie wyląduje tajemniczy obiekt z kosmosu, dlatego wcześniej wymusiła przejęcie odpowiednich terenów wraz z domem, który zajmowali jego właściciele. Skąd miała mieć wiedzę zarówno na temat przeszłości, jak i przyszłości?

Internauta zwraca także uwagę na powtarzające się w serialu odniesienia do wieku Willa Reevesa (Louis Gossett Jr.). Teoria zakłada, że on wcale nie ma ponad 100 lat i że Trieu wyrywała go z przeszłości. Kolejna sprawa to tytuł odcinka, który sugeruje, że tajemnicza bilionerka próbuje "napisać własną historię" na przekór temu, że czas jedną już stworzył. Do tego dochodzi piosenka "Time Is On My Side", którą słyszymy w odcinku.

Wybieganie w przyszłość nie jest rzeczą niemożliwą w serialu "Watchmen". Dr Manhattan, który przebywa na Marsie, również posiada taką umiejętność.

Nowe odcinki Watchmen w poniedziałki na HBO GO

REKLAMA