Poznajcie nową obsadę "The Crown". Olivia Colman, Tobias Menzies i spółka opowiadają o 3. sezonie serialu

"The Crown" (Fot. Netflix)

0

Ta sama historia, te same postacie, ale nieco inne twarze. W 3. serii "The Crown" będziecie musieli przyzwyczaić się do nowej obsady, ale poza tym nic się nie zmieni. A przynajmniej tak twierdzi ekipa.

"Dym i lustra, tajemnica i protokół. To nie jest po to, żeby nas dzielić, tylko żeby nas utrzymać przy życiu" – mówi królowa Elżbieta (Olivia Colman) w nowej zapowiedzi "The Crown", prezentującej kulisy 3. sezonu.

The Crown – nowa obsada zapowiada 3. sezon

Oprócz Colman w klipie wypowiada się twórca serialu Peter Morgan, a także nowi w obsadzie Tobias Menzies (książę Filip), Helena Bonham Carter (księżniczka Małgorzata), Josh O'Connor (książę Karol) i Erin Doherty (księżniczka Anna).

Wszyscy zapowiadają nowe czasy nie tylko dla "The Crown", ale także dla brytyjskiej monarchii, która wejdzie w kolejną burzliwą erę. Na świeczniku znajdzie się m.in. Karol, którym media zaczynają się bardziej interesować, po tym jak zostaje księciem Walii w 1969 roku.

Zgodnie z oficjalnym opisem, w 3. sezonie "The Crown" królowa Elżbieta i jej rodzina walczą, by sprostać wyzwaniom dynamicznie zmieniającej się Wielkiej Brytanii. Od paranoi z czasów zimnej wojny, przez erę odrzutowców i wypraw w kosmos, entuzjazm lat 60. i pozostałości lat 70. – Elżbieta II i rodzina królewska muszą dostosować się do nowego, bardziej wyzwolonego, ale i bardziej burzliwego świata.

Do obsady dołączą jeszcze Ben Daniels ("Egzorcysta") w roli męża Małgorzaty, Antony'ego Armstronga-Jonesa; Jason Watkins ("Being Human") jako nowy premier Harold Wilson; a także Emerald Fennell ("Call the Midwife") jako Camilla Shand, późniejsza Parker Bowles. Jedną z niewielu osób z dawnej obsady, które wrócą w 3. sezonie, jest John Lithgow, serialowy premier Winston Churchill.

Gillian Anderson jako Margaret Thatcher i Emmę Corrin w roli księżnej Diany zobaczymy w 4. sezonie "The Crown", który już powstaje.

3. sezon The Crown od 17 listopada na Netfliksie