Maciej Musiał jako Sir Lazlo na zdjęciach z "Wiedźmina". Kim będzie postać grana przez polskiego aktora?

"Wiedźmin" (Fot. Netflix)

0

Polski akcent w obsadzie "Wiedźmina" zmaterializował się na nowych zdjęciach z serialu. Kogo zagra Maciej Musiał w netfliksowej produkcji?

Netflix wypuścił kolejne zdjęcia z serialu "Wiedźmin", które nie tylko rzucają więcej światła na fabułę, ale też prezentują postać graną przez Macieja Musiała.

Wiedźmin – zdjęcia. Maciej Musiał jako Sir Lazlo

Polski aktor wcieli się w niejakiego Sir Lazlo, o którym do tej pory wiedzieliśmy tyle co nic. Z nowych zdjęć wynika, że jest on rycerzem z Cintry, prawdopodobnie dość wysoko postawionym. Wiele wskazuje na to, że odegra jakąś rolę w ucieczce Ciri (Freya Allan), ale na tym prawdopodobnie jego przygoda z "Wiedźminem" się zakończy. Co oznacza, że Musiała zobaczymy tylko w pilocie.

Wiedźmin Maciej Musiał Sir Lazlo

Wiedźmin Maciej Musiał Ciri

Wiedźmin – Cintra i Blaviken na nowych zdjęciach

Jeśli sądzić po tym, z których odcinków pochodzą konkretne zdjęcia, serial będzie miksował różne opowiadania Andrzeja Sapkowskiego, prawdopodobnie część historii opowiadając poprzez retrospekcje. Zdjęcie nagłówkowe pochodzi z odcinka nr 3, a widzimy na nim Geralta (Henry Cavill) szykującego się do pojedynku ze strzygą.

W 1. odcinku na pewno będzie dużo Cintry i historii Ciri, zajrzymy także do Blaviken, zobaczymy starcie z Renfri (Emma Appleton) i dowiemy się, jak to się stało, że Geralt zyskał przydomek Rzeźnika z Blaviken. Na zdjęciach poniżej znajdują się m.in. Stregobor (Lars Mikkelsen), Calanthe (Jodhi May), Eist (Bjorn Hlynur Haraldsson), Mousesack (Myszowór), Istredd (Royce Pierreson) i Cahir (Eamon Farren).

Wiedźmin serial Calanthe

Wiedźmin serial Cintra

Wiedźmin serial Ciri

Wiedźmin serial Blaviken

Wiedźmin serial Blaviken

Wiedźmin serial Stregobor

Wiedźmin serial Cahir

Wiedźmin serial Blaviken

Wiedźmin serial Strzyga

Wiedźmin serial

Wiedźmin – oficjalny opis serialu Netfliksa

Zgodnie z opisem od Netfliksa, serialowy "Wiedźmin" będzie pełną rozmachu opowieścią o przeznaczeniu i rodzinie. Akcja dzieje się na Kontynencie, gdzie ludzie, elfy, wiedźminy, gnomy i potwory walczą o przetrwanie i gdzie dobro i zło nie dają się tak łatwo rozróżnić. Główne role grają Henry Cavill (Geralt z Rivii), Anya Chalotra (Yennefer) i Freya Allan (Ciri).

Oprócz nich w obsadzie serialu znajdują się Jodhi May jako Calanthe, Björn Hlynur Haraldsson jako Eist, Adam Levy jako Myszowór, MyAnna Buring jako Tissaia, Mimi Ndiweni jako Fringilla, Therica Wilson-Read jako Sabrina, Emma Appleton jako Renfri, Eamon Farren jako Cahir, Joey Batey jako Jaskier, Lars Mikkelsen jako Stregobor, Royce Pierreson jako Istredd, Maciej Musiał jako Sir Lazlo, Wilson Radjou-Pujalte jako Dara i Anna Shaffer jako Triss.

Serialowy "Wiedźmin" będzie liczył 8 odcinków, z których połowę (w tym odcinek pierwszy) wyreżyserował Alik Sacharow ("House of Cards", "Gra o tron").

Premiera serialu Wiedźmin 20 grudnia na Netfliksie