Kaley Cuoco jako ponura postać w "Teorii wielkiego podrywu"? Aktorka i twórca serialu o pierwszym pilocie

"Teoria wielkiego podrywu" (Fot. CBS)

0

"Teoria wielkiego podrywu" bez słodkiej Penny? Kaley Cuoco opowiada o castingu do serialu. Chciała wówczas zagrać bohaterkę o mało optymistycznym usposobieniu. Kim miała być Katie?

Dzisiaj "Teoria wielkiego podrywu" uznawana jest za jeden z bardziej udanych seriali w historii telewizji. Jednak zanim przyjął on formę znaną widzom, musiał powstać pilot tak kiepski, że konieczne stało się stworzenie go od nowa.

Teoria wielkiego podrywu – Kaley Cuoco w zupełnie innej roli?

Kaley Cuoco, czyli serialowa Penny, i twórca produkcji, Chuck Lorre, w trakcie nagrań do "The Big Bang Theory: The Complete Series" zdradzili, jak wyglądał pierwszy, nigdy nie wyemitowany pilot serialu.

Kaley startowała w castingu do roli Katie, która została określona jako "ponura i nieszczęśliwa kobieta".

– Właściwie to byłam na castingu do oryginalnego pilota i nie dostałam roli – wspomina aktorka.

teoria wielkiego podrywu oryginalny pilot kaley cuoco

Może to i lepiej, bowiem to właśnie Penny przyczyniła się do stworzenia wyjątkowego trio z Leonardem (Johnny Galecki) i Sheldonem (Jim Parsons). Jak dodaje twórca serialu, do tego, by dojść do odpowiednich wniosków i dokładnie poznać postacie, potrzeba było odrobiny czasu, przemyśleń i porażki w postaci nieudanego pilota.

– To był po prostu chaos. Nie chodzi o aktorów, a o to, że na tamtym etapie nie rozumieliśmy jeszcze bohaterów. Musieliśmy ponieść porażkę, żeby zrozumieć, że jeśli do ekosystemu Leonarda i Sheldona wkroczy kobieta, będzie musiała być wobec nich łagodna, ponieważ oni są bardzo bezbronni – wyjaśnia Lorre.

Dopiero po nieudanym pilocie twórca serialu odkrył, że Leonard i Sheldon potrzebują kogoś troskliwego i pełnego ciepła. Wypisz, wymaluj - Penny!

– Chuck zadzwonił rok później i powiedział: "Jest nowa bohaterka i chcemy, żebyś ją odegrała". Wzięłam udział w przesłuchaniu i od razu wyglądało to o wiele lepiej niż rok wcześniej. Chyba było mi to pisane – dodaje Kaley Cuoco.

"Teoria wielkiego podrywu" zakończyła się kilka miesięcy temu po 12 sezonach. Penny była bohaterką każdego z nich i do dzisiaj jej panieńskie nazwisko pozostaje nieznane.

Teoria wielkiego podrywu dostępna jest na HBO GO