"Wataha" od HBO pojawi się wkrótce na Polsacie. Kiedy premiera 1. sezonu?

"Wataha" (Fot. HBO)

W grudniu "Wataha" wraca z 3. sezonem na antenę HBO, a tymczasem dzięki Polsatowi serial będzie miała szansę zobaczyć większa publiczność. Kiedy premiera w otwartej telewizji?

"Wataha" w grudniu powraca z 3. sezonem, w którym będzie jeszcze więcej wątków ukraińskich niż poprzednio. A tymczasem Polsat planuje wyemitować 1. sezon serialu o strażnikach granicznych z Bieszczad.

Serial Wataha w telewizji Polsat. Kiedy premiera?

Polsat będzie pokazywać "Watahę" we wtorki o godz. 20:05, poczynając od 3 grudnia. Na razie licencja została wykupiona tylko na 1. sezon, składający się z sześciu odcinków, ale – jak piszą Wirtualne Media – nie jest wykluczone, że na antenie otwartej telewizji pojawią się także sezony 2 i 3.

Wataha  Polsat kiedy premiera

Co jest o tyle interesujące, że to właśnie Polsat jest stacją, dla której kiedyś powstał pilot "Watahy" i która ten pilot odrzuciła. HBO stworzyło serial od nowa, dodając chociażby sporo brutalnego języka, i zamieniło go w prawdziwy hit. Zgodnie z danymi Nielsen Audience Measurement, 1. sezon jesienią 2014 roku oglądało w HBO średnio 334,8 tys. widzów, a drugi, jesienią 2017 roku, 207,6 tys. Do tego dochodzi z pewnością znacząca widownia w HBO GO, której HBO nie ujawnia.

Wataha – o czym będzie 3. sezon serialu HBO?

Podczas gdy masowa publiczność dopiero zapozna się z kapitanem Rebrowem (Leszek Lichota), w HBO ruszy 3. sezon. Jego akcja zaczyna się, gdy Straż Graniczna zatrzymuje dwóch migrantów, którzy próbowali uciec z Polski na Ukrainę. Rebrow, idąc ich tropem, niespodziewanie odkrywa miejsce zbrodni. Brutalne zabójstwo odbija się echem w całej Polsce. Markowski rozpoczyna śledztwo, a Rebrow zgłasza się po pomoc do Dobosz, zakładając, że sprawa może mieć drugie dno. Pnąca się po szczeblach kariery w Warszawie Dobosz niechętnie wraca w Bieszczady.

Rebrow ponownie stanie przed trudnymi wyborami. Mimo że wrócił do pracy w straży, przeszłość nie daje mu o sobie zapomnieć. Nie każdy jest zachwycony jego powrotem. Wielu patrzy na niego jak na podejrzanego, działającego na granicy prawa. Na horyzoncie pojawia się nieznana postać – Tatiana Barkova, nowa szefowa ukraińskich przemytników.

W serialu ponownie wystąpią Leszek Lichota, Aleksandra Popławska, Andrzej Zieliński, Jacek Lenartowicz, Dagmara Bąk, Anna Donchenko, Jarosław Boberek, Maciej Mikołajczyk, Mariusz Saniternik, Andrzej Konopka, Bartek Kotschedoff i Piotr Żurawski. W tym sezonie dołączyli do nich Borys Szyc, rosyjska aktorka Evgeniya Akhremenko, a także Olga Bołądź, Maria Maj, Filip Gurłacz, Bartek Kotschedoff, Agnieszka Suchora i Michał Kaleta.

Wataha sezon 3 – premiera 6 grudnia w HBO

REKLAMA