Do "American Horror Story" wrócą największe gwiazdy w 10. i potencjalnie ostatnim sezonie

"American Horror Story: Apokalipsa" (Fot. FX)

"American Horror Story" szykuje dużo niespodzianek dla fanów w 10. sezonie na wypadek, gdyby była to ostatnia seria. Ryan Murphy opowiedział o planach na przyszłość serialu.

Po pierwszym sezonie "American Horror Story" bez Evana Petersa oraz Sary Paulson, za to z licznymi nowymi twarzami na ekranie, horrorowa antologia FX wraca do swoich korzeni w 10. sezonie. Współtwórca serialu Ryan Murphy zapowiada powrót ulubionych aktorów do serialu, ale jest haczyk – nadchodząca seria może być już ostatnia.

American Horror Story – kto wróci w 10. sezonie?

W wywiadzie dla Deadline Murphy uchylił rąbka tajemnicy na temat powstającego 10. sezonu "American Horror Story". Twórca przyznał, że ma już pomysł, w jaką stronę tym razem pójdzie seria. Fanów przede wszystkim powinien jednak ucieszyć fakt, że znów zobaczą znajome nazwiska w obsadzie:

– Pracujemy nad pomysłem na sezon 10., który myślę, że bardzo spodoba się widzom. Uwielbiani przez fanów aktorzy wrócą na ekran, ponieważ może to być nasz ostatni sezon. To ostatnia seria, jaką mamy w kontrakcie.

Dlatego po cichu rozmawiałem już z różnymi ludźmi. Do niektórych jeszcze się nie odzywałem, ponieważ zastanawiałem się, czy mam dla nich role. Jak na razie wszyscy, do których się odezwałem, zgodzili się wystąpić, co bardzo mnie cieszy.

american horror story sezon 10

Czy to znaczy, że wrócą Paulson, Peters albo Jessica Lange? Tego Ryan Murphy jeszcze nie zdradza i choć Lange mówiła wcześniej, że w serialu już nie wystąpi, to są duże szanse, że na ekranie zobaczymy znów kluczowych aktorów z wczesnych lat serialu:

– Ludzie, którzy uczynili ten serial takim, jaki jest, i którzy wierzyli w niego od początku, są już zakontraktowani oraz zainteresowani. Dlatego jeśli spojrzycie na ikonografię pierwszych trzech sezonów, możecie domyślić się, z kim się kontaktowałem i kto może wrócić.

Czy to koniec American Horror Story?

Na ile prawdopodobne jest, że 10. sezon "American Horror Story" rzeczywiście będzie ostatni? W tym samym wywiadzie dla Deadline Ryan Murphy przyznał, że jest w trakcie negocjacji dotyczących przedłużenia antologii na kolejne sezony. Chociaż Murphy oficjalnie ma teraz podpisaną wielomilionową umowę z Netfliksem, gdzie tworzy swoje nowe projekty, to przyznaje, że szef FX nadal chciałby widzieć kolejne sezony AHS w swojej stacji.

american horror story sezon 10

Murphy dodał też, że w razie gdyby Landgraf nie chciał kontynuować "American Horror Story", zwróciłby się w tej sprawie do Netfliksa. Twórca zapewnia jednak, że szef FX wyraża entuzjazm wobec kolejnych sezonów serialu.

Wielbiciele produkcji Murphy'ego tak czy inaczej nie będą mogli narzekać na brak nowych seriali twórcy na Netfliksie. Murphy ujawnił, że jego limitowany serial "Hollywood" pojawi się w serwisie 1 maja 2020 roku, natomiast "Ratched" o tytułowej pielęgniarce z "Lotu nad kukułczym gniazdem" możemy spodziewać się jesienią.

Z kolei fani "The Politician" (lub jak wolicie "Wyborów Paytona Hobarta") dostaną 2. sezon serialu prawdopodobnie szybciej, niż można się było tego spodziewać. Nowe odcinki już powstają, a Murphy twierdzi, że chciałby, aby sezon pojawił się na platformie w lipcu 2020 roku.

REKLAMA