3. sezon "American Crime Story" znalazł swojego Billa Clintona. Clive Owen zagra prezydenta w "Impeachment"

"The Knick" (Fot. Cinemax)

"American Crime Story" opowie w 3. sezonie o prezydenckim skandalu, który wstrząsnął Ameryką w latach 90. W roli Billa Clintona wystąpi nominowany do Oscara Clive Owen.

Ameryka żyje teraz impeachmentem Donalda Trumpa, ale telewizja FX przygotowuje się do przypomnienia widzom procesu innego prezydenta. 3. sezon "American Crime Story" opowie o skandalu z udziałem Billa Clintona i Moniki Lewinsky, i jak podaje Deadline w roli prezydenta wystąpi nominowany do Oscara Clive Owen.

Clive Owen jako Bill Clinton w American Crime Story

Owen dołącza do wcześniej ogłoszonej obsady "Impeachment: American Crime Story", w której pojawią się Beanie Feldstein ("What We Do in the Shadows") jako Monica Lewinsky, Sarah Paulson ("American Horror Story") jako Linda Tripp oraz Annaleigh Ashford ("Niewiarygodne") w roli Pauli Jones, która w maju 1994 roku pozwała Clintona za molestowanie seksualne. Obecnie poszukiwana jest aktorka do roli Hillary Clinton.

american crime story sezon 3

Rolą w "Impeachment" Clive Owen wraca do telewizji po pierwszoplanowym występie w "The Knick" Stevena Soderbergha. Aktor pojawi się wkrótce także u boku Julianne Moore w adaptacji powieści Stephena Kinga "Lisey's Story", przygotowywanej przez Apple TV+.

American Crime Story sezon 3 – kiedy premiera?

Zdjęcia do 3. sezonu "American Crime Story" mają rozpocząć się marcu przyszłego roku, czyli później niż początkowo zakładano. Serial ma już wyznaczoną datę premiery w telewizji FX – 27 września 2020. Jednak, jak zaznacza Deadline, data może ulec zmianie ze względu na przesunięty harmonogram zdjęć.

Czy obecne przesłuchania ws. impeachmentu Donalda Trumpa wpłyną w jakiś sposób na fabułę 3. sezonu ACS? Producent serialu Ryan Murphy podkreślił, że w nadchodzącej serii nie będzie specjalnych nawiązań do obecnego prezydenta.
Scenariusz "Impeachment: American Crime Story" pisze Sarah Burgess na podstawie książki "A Vast Conspiracy: The Real Story of the Sex Scandal That Nearly Brought Down a President" Jeffreya Toobina. W gronie producentów znajduje się także Monica Lewinsky.

American Crime Story dostępne jest na Netfliksie

REKLAMA