7 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia"

Amazon zamawia 2. sezon "Władcy Pierścieni". Koniec "Marvel's Runaways" po 3. sezonie. Zwiastun 4. sezonu "The Expanse". A oprócz tego "Watchmen", "Mroczne materie" i nie tylko.

1. Amazon zamawia 2. sezon Władcy Pierścieni

Serial Amazona ze świata "Władcy Pierścieni" dostał już zamówienie na 2. sezon. Podczas gdy w Nowej Zelandii trwają przygotowania do rozpoczęcia zdjęć, scenarzyści zaczynają pracować nad kolejnym sezonem. Dzięki temu przerwa między sezonami będzie krótsza. Na premierę serialu trochę jednak poczekamy, ponieważ Amazon planuje 4-5 miesięcy przerwy w produkcji po nakręceniu dwóch pierwszych odcinków, które reżyseruje J.A. Bayona. Ma to dać czas na dokładne ocenienie nakręconego materiału – tak jak stacje oceniają piloty – i poprawki.

2. Koniec Marvel's Runaways – zwiastun 3. sezonu

Platforma Hulu ogłosiła, że 3. sezon "Marvel's Runaways", który ma premierę 13 grudnia, będzie ostatni. Zobaczcie zwiastun:

3. The Expanse – zwiastun 4. sezonu

13 grudnia zobaczymy także 4. sezon "The Expanse", już na Amazonie, który przejął serial. W nowych odcinkach załoga Rocinante wyruszy na misję, by odkrywać nowe światy – kolejne planety podobne do Ziemi. To zaś tworzy nowe pole do konfliktu między Ziemią, Marsem i mieszkańcami Pasa Asteroid.

4. Riley Keough w Daisy Jones & The Six

Riley Keough ("The Girlfriend Experience") zagra wokalistkę Daisy Jones w serialu "Daisy Jones & The Six", adaptacji powieści Taylor Jenkins Reid, którą tworzy Amazon. To opowieść o fikcyjnym zespole rockowym z lat 70. Niki Caro ("Ania, nie Anna") wyreżyseruje kilka odcinków. Showrunnerem jest Will Graham ("Mozart in the Jungle"), a w gronie producentów znajduje się Reese Witherspoon.

5. Vanessa Bayer w pilocie komedii Showtime

Showtime zamówił pilot serialu "Big Deal" z Vanessą Bayer ("Saturday Night Live") w roli głównej. To komedia o kobiecie, która w dzieciństwie przeszła białaczkę, a w dorosłym życiu spełnia marzenie o byciu gospodynią telezakupów. Showrunnerką jest Jessi Klein ("Big Mouth"), a reżyserem Michael Showalter ("Search Party").

6. Watchmen – zwiastun 6. odcinka

W 6. odcinku "Watchmen", "This Extraordinary Being", zobaczymy groźne skutki przedawkowania Nostalgii na przykładzie Angeli.

7. Mroczne materie – zwiastun 4. odcinka

W "Mrocznych materiach" tymczasem Lyra i Gipcjanie płyną na północ i słuchają opowieści o niedźwiedziach. 4. odcinek nosi tytuł "Armour".

REKLAMA