7 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Wikingowie" (Fot. History)

Netflix zamawia spin-off "Wikingów". Kelly Macdonald w 6. sezonie "Line of Duty". Noah Hawley stworzy nowy film z serii "Star Trek". A oprócz tego sitcom RuPaula, "Hawkeye", nowy serial Davida Schwimmera i nie tylko.

1. Netflix zamawia spin-off Wikingów

Netflix zamówił serial "Vikings: Valhalla", czyli spin-off "Wikingów". Jego akcja będzie dziać się 100 lat po wydarzeniach z "Wikingów", a bohaterami będą m.in. Leif Erikson, Freydis, Harald III Srogi i Wilhelm Zdobywca, książę Normandii. Zobaczymy, jak wytyczają oni nowe ścieżki, walcząc o przetrwanie w nieustannie zmieniającej się i ewoluującej Europie. Showrunnerem i scenarzystą będzie Jeb Stuart ("Ścigany"), a w ekipie producentów znajduje się także Michael Hirst, twórca serialu-matki.

2. Hawkeye – czołówka serialu Marvela

"Hawkeye" to jeden z seriali Marvela, które pokaże platforma Disney+. Choć do premiery jeszcze daleko, czołówkę już wrzucono do sieci.

3. Kelly Macdonald w 6. sezonie Line of Duty

Kelly Macdonald pojawi się w 6. sezonie "Line of Duty" w roli nowej detektywki policji.

4. Noah Hawley stworzy nowy film Star Trek

Noah Hawley, twórca seriali "Legion" i "Fargo", stanie za sterami kolejnego filmowego "Star Treka", zarówno jako scenarzysta, jak i reżyser.

5. Kolejne osoby w obsadzie The Watch

Do obsady "The Watch", serialowej adaptacji "Świata dysku", dołączyli Anna Chancellor ("Pennyworth") i James Fleet ("Outlander"). Postać Chancellor, Lord Vetinari, w oryginale była mężczyzną.

6. Intelligence z Davidem Schwimmerem w lutym

Serial komediowy "Intelligence" o amerykańskim szpiegu i brytyjskim informatyku wystartuje 18 lutego na Sky One. David Schwimmer, czyli szpieg, podzielił się pierwszym zdjęciem.

7. Sitcom RuPaula w styczniu na Netfliksie

10 stycznia na Netfliksie pojawi się sitcom "AJ and the Queen", którego twórcami są RuPaul Charles i Michael Patrick King ("Seks w wielkim mieście"). RuPaul zagra Roberta Lee, aka drag queen Ruby Red, która chce otworzyć własny klub, ale pada ofiarą przekrętu. Podróżując przez Amerykę ze swoimi występami, spotyka AJ-a (Izzy G.), 10-letniego dzieciaka, który nie ma domu, i w praktyce zostaje jego rodzicem.

AJ and the Queen RuPaul Netflix

REKLAMA