Guy Pearce został Scrooge'em w "Opowieści wigilijnej". Zobaczcie pełny zwiastun nowoczesnej adaptacji od BBC

"Opowieść wigilijna" (Fot.BBC)

0

Czy da się zrobić zaskakującą adaptację takiego klasyku jak "Opowieść wigilijna"? Pełny zwiastun serialu BBC udowadnia, że jest to możliwe, jeśli za sterami stanie twórca "Peaky Blinders".

"Opowieść wigilijna" jednym z najbardziej oczekiwanych seriali grudnia 2019 roku? Jak najbardziej! Składająca się z trzech odcinków miniseria BBC, która powstała we współpracy z amerykańską telewizją FX, wygląda na adaptację wierną i nowoczesną jednocześnie.

Opowieść wigilijna – pełny zwiastun miniserialu

Steven Knight ("Peaky Blinders") postawił sobie za cel przedstawić współczesnej publiczności nieco mniej odrażającą wersję Ebenezera Scrooge'a (Guy Pearce), skąpego kupca, nawiedzanego przez duchy, które mu pokazują, co się stanie, jeśli się nie zmieni. Bohater "Opowieści wigilijnej" w tej wersji będzie młodszy, bardziej ludzki i, co tu dużo mówić, milszy dla oka, niż jesteśmy przyzwyczajeni.

Oprócz Pearce'a w obsadzie nowej "Opowieści wigilijnej" znajdują się Andy Serkis ("Czarna Pantera") w roli Ducha Wigilijnej Przeszłości; Joe Alwyn ("Faworyta") jako Bob Cratchit, biedny pracownik Scrooge'a; Stephen Graham ("Line of Duty") jako Jacob Marley, jego zmarły wspólnik; Charlotte Riley (Peaky Blinders") jako Lottie, siostra Scrooge'a; a także Jason Flemyng ("Pennyworth") jako Duch Wigilijnej Przyszłości (aktor zastąpił w tej roli zmarłego Rutgera Hauera).

"Opowieść wigilijna" to pierwsza z serii powieści Charlesa Dickensa, których adaptacje pokaże telewizja BBC. W kolejnych latach możemy spodziewać się następnych seriali.

Opowieść wigilijna – kiedy premiera serialu BBC?

"Opowieść wigilijna" na razie dostała amerykańską datę premiery: 19 grudnia. Wciąż nie wiadomo, która stacja i kiedy pokaże miniserial w Polsce.