Disney+ w Polsce tańszy od Netfliksa, ale zapłacimy więcej niż Amerykanie. Pojawił się nieoficjalny cennik

0

Kiedy Disney+ pojawi się w Polsce, jest szansa, że będzie miał konkurencyjną cenę w stosunku do Netfliksa. Ale to kolejny serwis, za który Polacy będą płacić więcej niż Amerykanie.

Wojny streamingowe w listopadzie ruszyły na dobre – najpierw wystartował serwis Apple TV+, a potem Disney+, który trafił w dziesiątkę z serialem "The Mandalorian". Jedyny problem? Zaledwie w kilku krajach można go oglądać legalnie, reszta świata piraci serial jak za dawnych czasów. Na szczęście będzie to się zmieniać w 2020 roku, kiedy to platforma spod znaku Myszki Miki będzie wchodzić na kolejne rynki.

Disney+ tańszy niż Netflix – cennik usługi w Polsce

Na razie nie mamy nawet przybliżonej daty premiery Disney+ w Polsce, ale na Wirtualnych Mediach pojawił się nieoficjalny cennik. Zgodnie z nim, dostęp do zasobów platformy będzie w naszym kraju kosztować 32,99 zł miesięcznie, a w przypadku opłacenia abonamentu za rok z góry – 334,99 zł. Za tę cenę otrzymamy możliwość oglądania treści Disney+ w jakości 4K i na czterech ekranach jednocześnie.

To oznacza, że serwis będzie tańszy od Netfliksa, gdzie za podobną ofertę płacimy 52 zł (a za najtańszy pakiet 32 zł), ale droższy od Apple TV+ (24,99 zł), HBO GO (24,90 zł) i Amazon Prime Video (przez pierwsze pół roku 2,99 euro, potem 5,99 euro).

Disney+ w Polsce cennik kiedy

Disney+ będzie też kolejną usługą, za którą Polacy zapłacą więcej niż Amerykanie. W USA miesięczny abonament wynosi 6,99 dol. (wg dzisiejszego kursu – 27,1 zł), a roczny 69,99 dol. (271,4 zł). Trudno powiedzieć, czemu amerykańskie korporacje uważają, że takie cenniki to dobry pomysł w krajach, gdzie siła nabywcza jest znacznie niższa niż w USA.

Różne cenniki w różnych krajach to standard w przypadku Disney+: Kanadyjczycy płacą odpowiednio 8,99 dol. i 89,99 dol., Holendrzy 6,99 euro i 69,99 euro, Australijczycy 8,99 dol. i 89,99 dol., a Nowozelandczycy 9,99 dol. i 99,99 dol. Wszędzie jest możliwość testowania serwisu w ramach 7-dniowego okresu próbnego.

Kiedy premiera serwisu Disney+ w Polsce?

Kolejne pytanie brzmi, kiedy będziemy mogli cieszyć się w kraju nad Wisłą naszym drogim Disney+. Na razie wiadomo, że 31 marca 2020 roku do grupy szczęśliwców, którzy obejrzą "The Mandalorian" legalnie, dołączą Brytyjczycy, Francuzi, Hiszpanie, Włosi, Niemcy i Irlandczycy. Wiele wskazuje na to, że w Polsce również Disney+ pojawi się w przyszłym roku, ale dokładnej daty na razie nie ma.

Wiadomo jednak, że Disney+ ma już w Polsce swoich przedstawicieli, czyli jest o krok do przodu z działającym u nas od kilku lat Amazon Prime Video. Ci jednak ani nie zdradzają daty polskiego startu platformy, ani nie potwierdzają cennika.