Aktorzy z "Gry o tron" mówią, które wydarzenia z serialu najtrudniej było zachować w tajemnicy

"Gra o tron" (Fot. HBO)

Producenci "Gry o tron" dołożyli wszelkich starań, by żaden spoiler z finałowego sezonu "Gry o tron" nie ujrzał światła dziennego. Z którymi wydarzeniami aktorzy mieli największy problem?

Poziom zabezpieczeń przez wyciekiem spoilerów z 8. sezonu "Gry o tron" przybrał wręcz absurdalny charakter. Jeden z reżyserów porównał nawet zachowanie ochrony do działań Gestapo. Zresztą nietrudno się mu dziwić, skoro plan patrolowały mordercze drony, nie można było na niego wnieść kartki papieru, a scenariusz przekazany był na porządnie zabezpieczonych tabletach. Dodatkowo serialowa ekipa była zobowiązana do milczenia. Które wydarzenia z finałowej części hitu HBO było najtrudniej utrzymać aktorom w sekrecie?

Podczas wydarzenia w Londynie promującego wydanie serialu na DVD Izaac Hempstead-Wright (Bran Stark), Gemma Whelan (Yara Greyjoy) i Kristofer Hivju (Tormund Giantsbane) opowiedzieli o spoilerach, których zachowanie w tajemnicy sprawiło im najwięcej problemów.

Aktorzy z Gry o tron o spoilerach z finałowej serii

W przypadku Izaaca, którego bohater ostatecznie wygrał grę o Żelazny Tron, sytuacja wydaje się jasna. To on okazał się władcą, o którym od pierwszych odcinków serialu fantazjowali widzowie.

– Taaa, nietrudno jest się domyślić. Chciałem wykrzyczeć to wszem i wobec. Byłem naprawdę zaskoczony, że to się nie wydostało. To prawdziwy dowód na to, że naszej ochronie udało się utrzymać wszystko w sekrecie – powiedział serialowy Bran.

Dla Gemmy Whelan wyzwaniem było milczenie na temat okoliczności śmierci Królowej Smoków.

– O mój Boże, to, jak Jon zabija Daenerys. Powiedziałam mojej córce, jak to się zakończyło. Zdradziłam to tylko jej i nikomu więcej, a ona też nikomu by tego nie powiedziała. Mój mąż zawsze próbował przewidzieć, jak to się skończy, ale oczywiście niczego nie trafił. Bardzo chciałam mu powiedzieć, ale jednocześnie nie chciałam dla nikogo zniszczyć zakończenia. Naprawdę mnie to zszokowało, kiedy przeczytałam scenariusz – opowiadała Whelan.

gra o tron aktorzy spoilery

Natomiast serialowy Tormund próbował nie rozmawiać o jakichkolwiek szczegółach z planu, by nie niszczyć widzom momentu zaskoczenia. Również dla niego szokiem była ostatnia scena Dany i Jona Snowa.

– Było tak wiele rzeczy, których nie powinniśmy byli zdradzać i nadal nie zrobię tego widzom. Uwaga, spoilery! Powiem tylko – to co ON zrobił JEJ. Każdy miał swoje teorie i jeśli to by zostało zdradzone, wszystko byłoby zepsute – powiedział odtwórca roli Tormunda.

"Game of Thrones: The Complete Series", czyli kompletne wydanie serialu na DVD, ukaże się 3 grudnia.

Gra o tron dostępna jest na HBO GO

REKLAMA