Wesele, rewolucja i nowy zwierzak w domu Fraserów. "Outlander" na nowych zdjęciach z 5. sezonu

"Outlander" (Fot. Starz)

"Outlander" wraca tej zimy z 5. sezonem, w którym wielkie wydarzenia historyczne znów splotą się z rodzinnymi i miłosnymi dramatami. Zobaczcie zdjęcia z nowych odcinków.

"Outlander" złapał opóźnienie w 5. sezonie, ale nie wynika ono z harmonogramu zdjęć, tylko ze sposobu, w jaki telewizja Starz układa ramówkę. Nowe odcinki są już nakręcone i w najbliższych tygodniach możemy spodziewać się wysypu spoilerów.

Outlander – o czym będzie 5. sezon? Nowe zdjęcia

Dobry przykład daje "Entertainment Weekly", które publikuje kilka zdjęć z 5. sezonu wraz ze spoilerami i fragmentami rozmów z aktorami. Co takiego czeka Claire (Caitriona Balfe) i Jamiego (Sam Heughan) na początku nowego rozdziału? Przede wszystkim wesele we Fraser's Ridge, w którym będą uczestniczyć m.in. Lord John Grey (David Berry) i brytyjski gubernator William Tryon (Tim Downie).

Ten drugi oczekuje, że Jamie przyniesie mu głowy szkockich rebeliantów, w tym także Murtagha (Duncan Lacroix), ojca chrzestnego Jamiego, ostatnio planującego rewolucję i romansującego z ciotką Jocastą (Maria Doyle Kennedy).

– Jamie jest w naprawdę trudnej sytuacji w tym sezonie. Zawarł umowę z Brytyjczykami, ale pracuje dla dwóch różnych obozów. Stara się chronić swoich ludzi, stara się chronić Fraser's Ridge. Szczerze mówiąc, wszyscy wiemy, co Jamie ma w sercu. Jego sposób myślenia jest bliższy kierunkowi rewolucjonistów niż Brytyjczyków – mówi Heughan.

Outlander sezon 5 o czym będzie

A to tylko początek dramatów weselnych. Roger (Richard Rankin) będzie marudził, że nie może zapewnić utrzymania Brianne (Sophie Skelton), bo nie jest rolnikiem, nie potrafi jeździć konno ani nawet walczyć mieczem. Bree tymczasem dowie się, że jej gwałciciel, Stephen Bonnet (Ed Speleers), wciąż jest w Karolinie Północnej. Do tego dojdą problemy małżeńskie, bo, jak mówi Skelton, jej bohaterka będzie miała problem z seksem i bliskością, co jest efektem przeżytej traumy.

Rodzice Brianny mają już nowy, większy dom – oczywiście zbudowany przez Jamiego – gdzie Claire może praktykować medycynę. Podróżująca w czasie bohaterka nie tylko będzie przeprowadzać operacje, które w XVIII wieku wydawały się niemożliwe, ale też tworzyć własne lekarstwa, opierając się na wiedzy z XX wieku. Za scenografię, którą widzicie na zdjęciu poniżej, odpowiada Jon Gary Steele.

Outlander sezon 5 o czym będzie

W domu Fraserów pojawi się także nowy mieszkaniec: kocur o imieniu Adso, którego Jamie podaruje Claire. Według aktorów nowy zwierzak jest jeszcze trudniejszy we współpracy niż Rollo, pies z poprzedniego sezonu.

Outlander sezon 5 o czym będzie

Outlander – 5. sezon oparty na Ognistym krzyżu

5. sezon serialu "Outlander" będzie oparty na książce "Ognisty krzyż" z cyklu "Obca" Diany Gabaldon. Tak brzmi oficjalny opis nadchodzącej serii:

Fraserowie z Ridge wracają! Piąty sezon "Outlander" to kontynuacja rodzinnych przygód Fraserów, którzy przeżywają wzloty i upadki w kolonialnej Ameryce. Zakładanie domu w Nowym Świecie nie jest łatwym zadaniem, a jego ochrona okazuje się jeszcze trudniejsza, zwłaszcza na dzikiej prowincji Karoliny Północnej w okresie dramatycznych wstrząsów społeczno-politycznych.

Jak Claire wie aż za dobrze, przyjaciele, sąsiedzi i rodacy nieświadomie zmierzają w kierunku rewolucji, a członkowie rządzących elit walczą o zdławienie niepokojących nurtów zapoczątkowanych przez Regulator Movement. Na tym tle, które zwiastuje narodziny narodu amerykańskiego, Claire i Jamie zmuszeni są zadać sobie pytanie, jak daleko są w stanie posunąć się, by ochronić swój dom, i modlą się, aby nie było powodu zapalać "ognistego krzyża", dawnego szkockiego wezwania do walki.

Już wiadomo, że powstanie 6. sezon serialu, który telewizja Starz zamówiła w maju zeszłego roku razem z piątym.

Outlander sezon 5 – premiera 16 lutego 2020 roku

REKLAMA