Co zobaczymy w finale "Dobrego Miejsca"? William Jackson Harper mówi, czego możemy się spodziewać

"Dobre Miejsce" (Fot. NBC)

Jesienny finał "Dobrego Miejsca" obejrzany? William Jackson Harper opowiada o emocjonalnym odcinku i wyjawia, co czeka fanów w nadchodzącej końcówce komedii. Uwaga na spoilery!

Jedno pstryknięcie palcem i 300 lat życia Chidiego w 22 minuty. Jesienny finał "Dobrego Miejsca" postanowił rozciągnąć do maksimum chwilę przywracania pamięci najbardziej niezdecydowanego profesora etyki na świecie i zarazem przebyć podróż przez ponad 800 wcieleń bohatera wiecznie poszukującego odpowiedzi.

O swoich odczuciach na temat najnowszego odcinka "The Answer" i tym, czego możemy spodziewać się w finale serialu, opowiedział grający Chidiego William Jackson Harper.

Dobre Miejsce – William Jackson Harper o odcinku Chidiego

W rozmowie z TVLine aktor zdradza, że podróż przez liczne przeszłe życia Chidiego była sporym wyzwaniem: "Gdybym próbował zbyt mocno zagłębiać się w spajającą to wszystko historię, prawdopodobnie postradałbym zmysły". Jak jednak przyznaje, jeśli pokazane fragmenty z 300 lat życia Chidiego mają jakiś wspólny mianownik, to są to próby zrozumienia jego wszystkich wad, co wydaje się "powracającym motywem w każdym życiu, które przeżył".

Co aktor sądzi o przejmującej finałowej scenie, w której Chidi przypomina sobie, że "nie ma żadnej odpowiedzi", "jest nią Eleanor"? Harper twierdzi, że sprowadza się do podstawowych zasad kontraktualizmu: "W jaki sposób jesteśmy sobie nawzajem dłużni? Nie chcę, żeby to zabrzmiało zbyt ckliwie, ale ostatecznie to inni ludzie są wszystkiego sensem."

Przy okazji aktor dodaje, że według niego wszystkie przeżycia jego bohatera sprowadzają się do relacji Chidiego z Eleanor. Jak twierdzi:

– Eleanor i Chidi muszą być razem. Nawet jeśli jest to platoniczne. Nawet jeśli są wrogami. W jakiś sposób muszą odbijać się od siebie.

dobre miejsce sezon 4 chidi

Dobre Miejsce – co się wydarzy w finale?

Aktor zapytany o to, czy zobaczymy więcej "wyluzowanego" Chidiego w ostatnich odcinkach serialu, nie chciał do końca zaprzeczyć ani potwierdzić. Jak powiedział:

– Nie ma takiej możliwości, aby 300 lat twoich przeżyć przywrócone do twojego mózgu w jakiś sposób cię nie zmieniło, prawda? Będą pewne różnice. Ale ostatecznie, podstawa tego, kim Chidi jest, nadal się tam znajduje. Ciężko się pozbyć starych nawyków.

Zapytany w szczególności o finałowy odcinek "Dobrego Miejsca", który pojawi się na Netfliksie 31 stycznia, William Jackson Harper stwierdził, że najważniejsze będą "momenty":

– Momenty mogą być ulotne, ale patrząc na wszystko z większej perspektywy, wszechświat jest wielkim, starym miejscem i nasze życia na tej planecie są momentem w odniesieniu do tego, jak długo to wszystko istniało. Dlatego sądzę, że jeśli chodzi o to, jak wielka jest ta historia, jak wielki jest świat i uniwersum tego serialu, wszystko sprowadza się do momentów.

The Good Place wraca na Netfliksa 10 stycznia

REKLAMA