7 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

Zwiastun i obsada gościnna 12. sezonu "Doktora Who". Gadżety z Baby Yodą jeszcze przed świętami. Netflix zamawia komediodramat ekipy "Shameless". A oprócz tego "Project Blue Book", "Everything's Gonna Be Okay" i nie tylko.

1. Doktor Who – zwiastun 12. sezonu

"Doktor Who" ma już zwiastun 12. sezonu, ale nie ma jeszcze dokładnej daty premiery (wiadomo tylko, że wróci na początku 2020 roku). W pierwszym odcinku wystąpią gościnnie Stephen Fry ("Bones") i Lenny Henry ("Broadchurch"), a później pojawią się m.in. Goran Višnjić ("Timeless") i Robert Glenister, który grał w starych odcinkach serialu. Analizę zwiastuna znajdziecie tutaj.

2. Gadżety z Baby Yodą jeszcze przed świętami

Baby Yoda z serialu "The Mandalorian" robi furorę, nic więc dziwnego, że Disney spieszy się z gadżetami i zabawkami. Według CNBC będą one w sklepach jeszcze przed świętami. Czemu nie pojawiły się przed premierą serialu? To proste, Disney chciał uniknąć spoilerów.

Baby Yoda koszulki

3. Juliette Lewis i Christina Ricci w pilocie Showtime

Juliette Lewis i Christina Ricci dołączyły do stałej obsady pilota "Yellowjackets". To opowieść o dziewczęcej drużynie piłki nożnej, która przeżyła katastrofę samolotu w lesie w Ontario, i o tym, co się dzieje z bohaterkami 25 lat później.

4. Netflix zamawia komediodramat Maid

Netflix zamówił komediodramat "Maid", który wyprodukuje John Wells ("Shameless") i należąca do Margot Robbie firma LuckyChap Entertainment. Serial, skupiający się na takich kwestiach jak bieda, bezdomność czy biurokracja, będzie oparty na książce "Sprzątaczka. Jak przeżyć w Ameryce, będąc samotną matką pracującą za grosze" Stephanie Land. To historia samotnej matki, która zaczyna pracować jako sprzątaczka, aby jakoś związać koniec z końcem. Scenarzystką serialu jest Molly Smith Metzler ("Shameless", "Orange Is the New Black").

5. Współtwórczyni One Day at a Time w Amazonie

Gloria Calderón Kellett podpisała umowę z Amazon Studios, na mocy której będzie tworzyć nowe seriale dla platformy Amazon Prime Video. Jeśli "One Day at a Time" dostanie od stacji Pop zamówienie na 5. sezon, Calderón Kellett pozostanie jego producentką, ale nie będzie już showrunnerką.

6. Project Blue Book – zwiastun 2. sezonu

"Project Blue Book" wraca 21 stycznia z 2. sezonem, wśród atrakcji m.in. słynna Strefa 51.

7. Everything's Gonna Be Okay – zwiastun serialu

"Everything's Gonna Be Okay" to nowy serial Josha Thomasa ("Please Like Me"), w którym australijski komik zagra starszego brata opiekującego się siostrami po śmierci ojca. Premiera 16 stycznia.

REKLAMA