10 seriali, które warto teraz obejrzeć na HBO GO

Fot. HBO/Hulu/BBC

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Jeśli dopiero zaczynacie przygodę z HBO GO albo nie macie pomysłu, co obejrzeć, mamy 10 propozycji. To seriale, które są ostatnio popularne w serwisie albo wkrótce wrócą z nowymi odcinkami. Plus odrobina klasyki.

Watchmen

Watchmen serial HBO

"Watchmen" (Fot. HBO)

Można się spierać, czy to najlepszy z obecnie emitowanych seriali, ale nie ulega wątpliwości, że pod względem oryginalności bije konkurencję na głowę. I to pomimo tego, że jest przecież kolejną historią o superbohaterach, a tych moglibyście mieć już po dziurki w nosie. "Watchmen" powinniście jednak dać szansę i to nie tylko dlatego, że z oryginalnym komiksem autorstwa Alana Moore'a nie ma wcale tak wiele wspólnego.

A nie ma, bo serial Damona Lindelofa ("Pozostawieni") jest sequelem, rozgrywającym się 34 lata po komiksowych wydarzeniach i utrzymanym w klimacie oryginału, lecz opowiadającym całkiem nową historię. Akcja rozgrywa się w Tulsie, w dzisiejszych czasach, ale w alternatywnej rzeczywistości, w której prezydentem USA jest Robert Redford, zdarza się, że z nieba spadają kałamarnice, a policjanci muszą ukrywać się za maskami z obawy o bezpieczeństwo. Głównym zagrożeniem jest natomiast rasistowska organizacja terrorystyczna zwana Siódmą Kawalerią, której wojnę wypowiada m.in. kryjąca się za kostiumem bojowej zakonnicy Angela Abar (Regina King).

Brzmi dziwnie? Owszem, a to tylko początek nieuwzględniający choćby roli tajemniczego mężczyzny granego przez Jeremy'ego Ironsa i całej reszty początkowo trudnych do wytłumaczenia motywów. Czasem znanych z komiksu (którego znajomość nie jest absolutnie wymagana, ale ułatwia życie), czasem z rzeczywistości, a czasem będących w stu procentach wytworem twórczej wyobraźni. Razem składa się to na historię wymagającą cierpliwości i niekoniecznie łatwą w odbiorze, ale wciągającą i inną od wszystkiego, co znajdziecie dziś w telewizji.

No i przede wszystkim naprawdę wartą uwagi oraz mającą coś do powiedzenia, nawet jeśli nie jest to przekaz popularny. Tych w superbohaterskich historiach było już nadto, więc każdą idącą własną drogą wypada tym bardziej wyróżnić. Zwłaszcza gdy odwdzięcza się nie tylko oryginalnością, ale będąc zgodną z duchem pierwowzoru, idealnie pasuje do nowych czasów. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA