10 seriali, które warto teraz obejrzeć na HBO GO

Fot. HBO/Hulu/BBC

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Sukcesja

Sukcesja serial HBO

"Sukcesja" (Fot. HBO)

W tym roku internet dosłownie zwariował na punkcie serialu o rodzinie bogaczy z piekła rodem – i to nie przypadek. "Sukcesja" niesamowicie rozwinęła skrzydła w 2. sezonie, zabierając nas w rejony, co do których nie podejrzewaliśmy, że chcemy je zwiedzać. W telegraficznym skrócie, serial HBO stworzony przez Jessego Armstronga ("Veep", "Black Mirror") jest mieszanką dramatu rodzinnego, satyry na współczesny świat i czarnej komedii doprawioną potężną dawką cynizmu.

Poznajemy w nim rodzinę Royów – szefa imperium medialno-rozrywkowego, Logana (Brian Cox), który w pilocie przechodzi zawał, i czwórkę jego paskudnych dzieci, walczących bez pardonu o schedę po ojcu, choć temu wcale nie spieszy się do grobu. Kendall (Jeremy Strong), Siobhan (Sarah Snook), Roman (Kieran Culkin) i Connor (Alan Ruck) to specyficzna banda drapieżników, którzy z czasem nabierają jednak ludzkich cech, co serialowi pozwala rozwinąć się w pełnoprawny dramat, a nam wszystkim stać się emocjonalnie zaangażowanymi widzami.

"Sukcesja" bywa iście szekspirowską tragedią, opartą na emocjach opowieścią o rodzinie i czystą farsą, ale przede wszystkim jest "czarnym lustrem" dzisiejszego świata. Tacy ludzie jak Royowie to nie wymysł scenarzystów, to rzeczywistość, w której żyjemy, czy nam się to podoba, czy nie. Właściciele korporacji, nie tylko medialnych, rządzą światem, mówią nam, jak żyć, co myśleć i jakie urządzenia nosić w kieszeni. "Sukcesja" traktuje ich bezlitośnie, pokazując ich bezczelność, oderwanie od rzeczywistości i sztuczki, do jakich się uciekają, by uniknąć odpowiedzialności.

To serial, przy którym raz po raz będziecie przechodzić od śmiechu do totalnego szoku i z powrotem, w międzyczasie sprawdzając w sieci szczegóły z życia Logana i spółki i dziwiąc się, jak wiele z nich scenarzyści wzięli z prawdziwego życia najbardziej bogatych i wpływowych ludzi świata. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA