"Ania, nie Anna" została skasowana. Netflix zapowiedział 3. sezon serialu jako finałowy

"Ania, nie Anna" (Fot. CBC)

3. sezon "Ani, nie Anny", który zakończył się właśnie w Kanadzie, a na Netfliksie wyląduje w styczniu, będzie ostatni. Sympatyczny rudzielec nie wróci z kolejnymi przygodami.

"Ania, nie Anna" zakończyła dziś w nocy swój 3. sezon w Kanadzie na antenie tamtejszej telewizji CBC, a zaraz potem pojawiła się zła wiadomość: na tym już koniec przygód uroczego rudzielca.

Ania, nie Anna – koniec serialu po 3. sezonie

Na Netfliksie "trzy sezony i koniec" to niestety ostatnio norma, ale "Anię, nie Annę" kasują również Kanadyjczycy. Jej twórczyni, Moira Walley-Beckett, potwierdziła na Instagramie, że kontynuacji nie będzie także na CBC. "Chciałabym, żeby mogło być inaczej, ale nie jest. Doszliśmy do końca rudej drogi na Zielonym Wzgórzu po trzech wspaniałych sezonach" – napisała scenarzystka, dodając, że przekazuje tę informację z ciężkim sercem, ale wciąż jest bardzo dumna z serialu i całej ekipy.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Beloved fans & friends of #AWAE, I’m sorry for the sad Netflix/CBC news today I wish it could be different but it cannot. We have reached the end of the red Green Gables road after 3 wonderful seasons. My heart is heavy but I am so proud of this show - proud of my talented cast, crew, writers, and directors for working together so passionately to bring my vision of #annewithane to life I am grateful and humbled by this experience and I truly feel blessed to have had the opportunity to share this beautiful, meaningful story with all of you, my kindred spirits I know you have loved this series as much as I have and I thank you for that forever and a day #annewithane #neverforget #kindredspiritsforever #beautyisallaroundyou #sharethelight #adventureawaits #lovethenaturalworld #aheadbyacentury #practicekindness #loveoneanother #loveisloveislove #beagoodfriend #maketheworldbetter #foreverandaday PS: I have many more pics and stories to share Love, MWB photo @michaelkuijl

Post udostępniony przez Moira Walley-Beckett (@moirawalleybeckett)

Inspirowany powieściami Lucy Maud Montgomery o Ani z Zielonego Wzgórza serial przedstawił nową wersję znanej bohaterki (Amybeth McNulty) – outsiderkę, która wbrew przeciwnościom walczy o miłość, akceptację i swoje miejsce na świecie.

Zgodnie z obietnicami twórców, 3. sezon dalej śmiało wkracza na nowe terytoria, dodając nowe postacie i wątki oraz zagłębiając się w takie tematy, jak tożsamość, uprzedzenia, feminizm, zastraszanie, parytet płci, różnorodność i upodmiotowienie z punktu widzenia odważnej, trudnej do powstrzymania 16-letniej bohaterki.

Ania, nie Anna – 3. sezon od 3 stycznia na Netfliksie

Ania nie Anna sezon 3 koniec

REKLAMA