"The Mandalorian" najpopularniejszym serialem w USA. Produkcja Disney+ pokonała w sieci "Stranger Things"

"The Mandalorian" (Fot. Disney+)

"Stranger Things" bardzo długo było najpopularniejszym serialem w amerykańskim internecie. W ostatnim tygodniu żółtą koszulkę lidera przejął "The Mandalorian".

Podczas gdy w Polsce wciąż czekamy na premierę Disney+, podobnie zresztą jak w ogromnej większości krajów, w Stanach Zjednoczonych flagowy serial platformy, "The Mandalorian", bije rekordy popularności.

Nie mamy oczywiście oficjalnej oglądalności, bo Disney+, podobnie jak wszystkie serwisy VoD, jej nie podaje. Ale mamy badanie Parrot Analytics, oparte na tzw. demand expressions. To specjalny algorytm, który pozwala mierzyć popularność, biorąc pod uwagę różne czynniki i sprawdzając ich istotność. Czyli liczy się tutaj nie tylko szacunkowa oglądalność, ale też zaangażowanie odbiorców, czyli aktywność w sieci, jak wyszukiwania, tweety, posty na Facebooku, lajki, komentarze itp.

The Mandalorian rekordowo popularny w USA

Baby Yoda pod tym względem jest trudny do pokonania, co widać w najnowszym badaniu, w którym "The Mandalorian" niepodzielnie rządzi zarówno jako najpopularniejszy serial platform streamingowych, jak i najpopularniejszy serial w ogóle wśród amerykańskich internautów. Wcześniej przez dokładnie 21 tygodni niepodzielnie królowało "Stranger Things".

Szczegóły możecie zobaczyć na wykresie poniżej. Lewa kolumna to wszystkie programy telewizyjne w USA uszeregowane wg demand expressions, prawa to tylko produkcje serwisów streamingowych. Obok szeroko dyskutowanego za oceanem "Saturday Night Live", świetnie wypadają dwie bardzo różne od siebie kreskówki – "SpongeBob Kanciastoporty" i "Rick i Morty". A z seriali platform VoD bardzo dobrze sobie radzi "Titans", które nie miało problemu z pokonaniem "The Crown".

Mandalorian najpopularniejszy serial

A kiedy zobaczymy "The Mandalorian" i inne produkcje Disney+ w Polsce? Wiadomo, że od 31 marca 2020 roku platforma będzie dostępna w Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, Irlandii, a także we Włoszech. Choć w Polsce Disney+ ma już swoich przedstawicieli, daty premiery serwisu na naszym rynku na razie nie podano.

REKLAMA