Czy w ostatnim odcinku "Watchmen" pojawił się ojciec Donalda Trumpa? Poznajcie interesującą teorię

"Watchmen" (Fot. HBO)

0

Czy wąsaty mężczyzna imieniem Fred z 6. odcinka "Watchmen" to Fred Trump, ojciec obecnego prezydenta USA? Fani znaleźli wskazówki na potwierdzenie tej teorii.

Historia Zakapturzonego Sędziego w znakomitym 6. odcinku "Watchmen" HBO może mieć więcej związku z rzeczywistością, niż mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać. Fani serialu spekulują, że mężczyzna, który przedstawia się Willowi jako Fred, powiązany z rasistowską formacją Cyklopów może być serialowym alter ego Freda Trumpa – ojca 45. prezydenta USA.

Watchmen – czy Fred to ojciec Donalda Trumpa?

Skąd taka teoria? Nie samo imię bohatera, którego Will Reeves spotyka po raz pierwszy, kiedy podpala żydowskie delikatesy, sugeruje, że postać może należeć do rodu Trumpów. O bohaterze granym przez Glenna Fleshlera dowiadujemy się m.in., że jest właścicielem marketu w Queens.

watchmen donald trump

A kto w prawdziwym świecie był właścicielem pierwszego supermarketu w tej dzielnicy Nowego Jorku? Fred Trump we własnej osobie. Do sprawdzenia tej informacji namawiała fanów nawet sama scenarzystka "Watchmen" Claire Kiechel, ale jej tweet został już do tej pory usunięty. Jak zauważa Alex Abad-Santos w artykule dla Vox, sklep Trumpa został otwarty w 1933, czyli dokładnie wtedy, kiedy Will Reeves mógł być policjantem w świecie serialu.

Watchmen – rasistowscy Cyklopi i Fred Trump

Jeśli ta zbieżność nie jest wystarczająca, to dodatkowych trop podsuwa nazwa na furgonetce, z jakiej korzystają Cyklopi – F.T. & Sons. Inicjał T mógłby być wystarczająco wymowny, ale jak się okazuje, nawet i ta nazwa jest bardzo podobna do biznesu Trumpów z naszej rzeczywistości. Jak podkreśla Abad-Santos, matka Freda i babcia Donalda, Elizabeth, prowadziła biznes pod szyldem E. Trump & Sons.

A co z prawdziwym wspieraniem rasistów? W 1927 roku Fred Trump został aresztowany w czasie zamieszek wywołanych przez Ku Klux Klan. HBO oczywiście nie potwierdza, że Fred z "Watchmen" to faktycznie ojciec prezydenta, ale sama historia wskazuje, że włączenie go w serialową opowieść o amerykańskim rasizmie wcale nie byłoby na wyrost.

Nowe odcinki Watchmen w poniedziałki na HBO GO