Które seriale warto zobaczyć w najbliższym tygodniu? "Wspaniała pani Maisel", "Wataha" i inne premiery

"Wspaniała pani Maisel" (Fot. Amazon)

0

Przed nami tydzień z "Wikingami", "Watahą" i "Wspaniałą panią Maisel". Przedstawiamy nadchodzące premiery seriali na HBO GO, Netfliksie, Amazonie i nie tylko.

Jakie prezenty szykują w tym roku platformy streamingowe na mikołajki? Na Amazon Prime Video wyląduje cały 3. sezon "Wspaniałej pani Maisel", a na Netfliksie m.in. "V Wars" i "Pełniejsza chata". HBO szykuje się na wielki powrót "Watahy", zaś na History Polska rozpoczyna się pożegnanie z "Wikingami". Finałowa seria historycznego hitu będzie zawierać polskie akcenty – usłyszycie w niej oryginalne kompozycje Teatru Pieśni Kozła oraz zobaczycie Annę Marię Jopek i Łukasza Wójcika, jak grają na sierszeńkach, czyli wielkopolskich dudach.

Wikingowie (sezon 6A) – 5 grudnia na History Polska

"Wikingowie rozpoczynają swoją finałową podróż. Akcja 6. serii ma się rozpocząć zaraz po "bitwie braci". Bjorn zwyciężył i stał się bohaterem, kończąc tyrańskie rządy Ivara. Jako nowy lider Kattegat robi, co może, żeby dorównać swojemu ojcu, stawiając czoła wielu dylematom i zmagając się z myślą, że władza przyćmiewa moralność. Ivar tymczasem szuka dla siebie nowej drogi, co prowadzi go na Jedwabny Szlak i na Ruś. Tam spotyka księcia Olega (Danila Kozlovsky), który nawet jego szokuje swoją bezwzględnością.

V Wars (nowość) – 5 grudnia na Netfliksie

"V Wars", czyli nowy serial Netfliksa z Ianem Somerhalderem w roli głównej, opowie o tym, jak tajemniczy wirus zaczyna przemieniać ludzi w krwiożerczych drapieżników, aż świat staje się areną wojny pomiędzy ludźmi i wampirami. Somerhalder wcieli się w Luthera Swanna, doktora, którego najlepszy przyjaciel, Michael Fayne (Adrian Holmes, "Arrow"), zostaje zarażony wirusem i staje się potężnym liderem wampirzego podziemia. Główny bohater "V Wars" będzie próbował odkryć, co stoi za zarazą, i jednocześnie uratować kumpla.

Opowiedz mi bajkę (sezon 2) – 6 grudnia na HBO GO

"Opowiedz mi bajkę" wraca już za chwilę z 2. sezonem, w którym zobaczymy nową historię, będącą wariacją na temat "Pięknej i Bestii", "Śpiącej królewny" i "Kopciuszka". W obsadzie znajdują się m.in. Paul Wesley, Carrie-Anne Moss, Odette Annable i Danielle Campbell.

Wspaniała pani Maisel (sezon 3) – 6 grudnia na Prime Video

Obsypana nagrodami "Wspaniała pani Maisel" wraca do nas już po raz trzeci. W nowym sezonie będziemy oglądać Midge (Rachel Brosnahan), jak zwiedza świat u boku Shy'a Baldwina. Zgodnie z oficjalnym opisem, ona i jej menedżerka Susie "nauczą się lekcji o show biznesie, której nigdy nie zapomną". Tymczasem Joel będzie miał problem ze wspieraniem byłej żony, spełniającej swoje marzenia, Abe poświęci się nowej misji, a Rose odkryje, że sama ma talent. Wśród gwiazd gościnnych znajdują się Liza Weil ("Gilmore Girls"), Sterling K. Brown ("This Is Us"), Cary Elwes ("Stranger Things") i Stephanie Hsu ("The Path").

Wataha (sezon 3) – 6 grudnia na HBO

"Wataha" również wraca z 3. sezonem, w którym czekają nas podróże, ale innego rodzaju. Rebrowa (Leszek Lichota) spotkamy po tym, jak wrócił do Straży Granicznej i rozpoczyna śledztwo w kolejnej trudnej sprawie powiązanej z Ukrainą. Wszystko zaczyna się, kiedy Straż Graniczna zatrzymuje dwóch migrantów, którzy próbowali uciec za naszą wschodnią granicę. Rebrow, idąc ich tropem, niespodziewanie odkrywa miejsce zbrodni. Brutalne zabójstwo odbija się echem w całej Polsce. Markowski rozpoczyna śledztwo, a Rebrow zgłasza się po pomoc do Dobosz, zakładając, że sprawa może mieć drugie dno.

Truth Be Told (nowość) – 6 grudnia na Apple TV+

"Truth Be Told" to kolejna nowość Apple TV+ w świetnej obsadzie. W serialu poznamy Poppy Parnell (Octavia Spencer), dziennikarkę śledczą, która w swoim podcaście próbuje odkryć prawdę stojącą za wątpliwym wyrokiem za morderstwo sprzed kilku dekad. Aaron Paul ("Breaking Bad") zagra Warrena Cave'a, mężczyznę, do którego skazania na długoletnie więzienie Poppy mogła się przed laty przyczynić. W obsadzie są też m.in. Lizzy Caplan ("Castle Rock") w podwójnej roli, Elizabeth Perkins ("Ostre przedmioty") i Ron Cephas Jones ("This Is Us").

Reprisal (nowość Hulu) – 6 grudnia w USA

"Reprisal" jest z kolei nowością Hulu, niestety na razie bez polskiej daty premiery. Zobaczymy w nim Abigail Spencer ("Timeless", "Rectify") w roli kobiety dosłownie wyjętej z filmu noir, która szuka zemsty. Jej przeciwnikami będą gangsterzy, którzy zostawili ją na śmierć, w tym także jej własny brat. Zgodnie z oficjalnym opisem, "Reprisal" to thriller w stylu hyper-noir, który ma zbadać "zawiłości rodziny – zarówno tej, w której się rodzisz, jak i tej, którą nabywasz po drodze".

Pozostałe premiery seriali w tym tygodniu

· The Moodys (nowość FOX) – premiera w USA 4 grudnia

· Astronomy Club: The Sketch Show (nowość Netflix) – premiera 6 grudnia na Netfliksie, zwiastun tutaj

· Pełniejsza chata (sezon 5A) – premiera 6 grudnia na Netfliksie, zwiastun tutaj