"Nowy papież" w Polsce będzie wcześniej niż w USA. Zobaczcie nowe zdjęcia z serialu z Johnem Malkovichem

"Nowy papież" (Fot. HBO)

0

Co powiecie na pojedynek dwóch papieży zaraz po Nowym Roku? "Nowy papież" pojawi się na polskim HBO GO kilka dni wcześniej niż w USA, a już teraz możecie zobaczyć mnóstwo zdjęć z serialu.

"Nowy papież" to jedna z najbardziej oczekiwanych premier 2020 roku, i to nie tylko dlatego, że jest kontynuacją świetnego "Młodego papieża". Swoje robi John Malkovich w roli głównej, a także Sharon Stone i Marilyn Manson gdzieś w okolicach tronu Piotrowego.

Nowy papież – kiedy premiera serialu w HBO GO?

HBO Polska podało dzisiaj datę premiery serialu w serwisie HBO GO: 10 stycznia 2020 roku, czyli trzy dni wcześniej niż w USA. Z kolei widzowie telewizji HBO będą mogli zobaczyć pierwszy odcinek 14 stycznia. Zgodnie z oficjalnym opisem, serial "ponownie zagłębia się w kulisy działania Stolicy Apostolskiej, koncentrując się między innymi na naturze ludzkich pragnień, odkrywając przywary i słabości osób posiadających władzę, oraz złożony charakter współczesnej wiary".

Akcja "Nowego papieża" rozpoczyna się tuż po wydarzeniach z ostatniego odcinka "Młodego papieża", kiedy Lenny Belardo (Jude Law) aka papież Pius XIII zapada w śpiączkę. Sekretarzowi stanu Voiello (Silvio Orlando) udaje się osadzić na Piotrowym tronie Sir Johna Brannoxa (Malkovich) – uroczego i wyrafinowanego angielskiego arystokratę, który przyjmuje imię Jana Pawła III. Nowy papież wydaje się być idealnym wyborem, ale skrywa tajemnice i ma pewną słabość.

W tym czasie zawieszony między życiem i śmiercią Lenny Belardo staje się obiektem kultu, co potęguje rozłam między różnymi odłamami fundamentalizmu. Kościół boryka się z atakami ze strony zewnętrznych oponentów oraz skandalami, które dotykają najważniejszych symboli chrześcijaństwa i mogą podważyć istniejącą od stuleci hierarchię. Tradycyjnie nic w Watykanie nie jest takie, na jakie wygląda. Dobro i zło jednoczą się, by na nowo napisać historię, ale zanim dojdzie do ostatecznego rozstrzygnięcia, sprawy muszą potoczyć się własnym torem.

Z ekipy "Młodego papieża" powrócą także Javier Cámara, Cécile de France, Ludivine Sagnier i Maurizio Lombardi. Do obsady dołączyli Henry Goodman ("Agenci T.A.R.C.Z.Y."), Ulrich Thomsen ("Czarna lista"), Mark Ivanir ("Homeland"), Massimo Ghini ("Titanic: Blood and Steel") i Yuliya Snigir. W rolach gościnnych wystąpią Sharon Stone i Marilyn Manson.

"Nowy papież" będzie składać się z dziewięciu odcinków. Wszystkie wyreżyserował Paolo Sorrentino, który jest również współautorem scenariusza, razem z Umberto Contarello i Stefano Bisesem.

Nowy papież Jude Law

Nowy papież John Malkovich

Nowy papież serial kiedy premiera

Nowy papież serial kiedy premiera

Nowy papież serial HBO GO

Nowy papież serial HBO GO

Nowy papież serial kiedy premiera

Nowy papież John Malkovich

Nowy papież kiedy premiera serial

Nowy papież kiedy premiera serial

Nowy papież Marilyn Manson

Nowy papież kiedy premiera serial

Nowy papież kiedy premiera serial