Nowy "Dracula" ma już datę premiery w BBC One. Brytyjczycy obejrzą serial w trzy dni, a co z Netfliksem?

"Dracula" (Fot. BBC One)

0

Nadchodzi "Dracula" od twórców "Sherlocka" z Claesem Bangiem w roli słynnego krwiopijcy. Cały sezon nowego serialu ma zostać pokazany w Wielkiej Brytanii w ciągu trzech dni.

Choć "Dracula" to koprodukcja BBC i Netfliksa, wszystko wskazuje na to, że reszta świata obejrzy serial po Brytyjczykach. BBC One ogłosiło, że nowa wersja historii XIX-wiecznego wampira pojawi się na ekranach 1 stycznia 2020 roku. Cały sezon, składający się – tak jak "Sherlock" – z trzech 90-minutowych odcinków zostanie wyemitowany na Wyspach w trzy wieczory, z finałem 3 stycznia.

W tym momencie nie mamy informacji od Netfliksa, kiedy planowana jest światowa premiera serialu. Ale są spekulacje, że prawdopodobnie 3 stycznia i że to właśnie ze względu na Netfliksa BBC nie będzie robić tygodniowych przerw między odcinkami.

Dracula – nowy serial BBC od twórców Sherlocka

"Draculę" tworzą Steven Moffat i Mark Gatiss ("Sherlock"), którzy mają ambicje przedstawić na nowo postać znaną z powieści Brama Stokera. Nie oznacza to jednak przenosin do współczesności. To my przeniesiemy się do Transylwanii z 1897 roku, by poznać tytułowego wampira w trakcie planowania intryg przeciwko wiktoriańskiemu Londynowi.

"Wampira, który sprawił, że zło stało się sexy", gra Claes Bang, duński aktor znany z takich filmów, jak "Dziewczyna w sieci pająka" czy "The Square". Pojawił się także w 2. sezonie "Mostu nad Sundem" jako Claudio.

W obsadzie znaleźli się także Millicent Wong, Lyndsey Marshal ("The League of Gentlemen"), Chanel Cresswell ("This Is England"), Matthew Beard ("The Imitation Game"), Lydia West ("Years and Years"), Paul Brennen ("Happy Valley"), Sarah Niles ("Beautiful People"), Sofia Oxenham ("Grantchester"), John McCrea ("God's Own Country") i Phil Dunster ("Humans").

Wraz z informacją o dacie premiery serialu pojawiły się tytuły wszystkich odcinków. Kolejno są to: "The Rules of the Beast, "Blood Vessel" i "The Dark Compass".

Dracula – brytyjska premiera 1 stycznia na BBC One