Geralt i Jeż wywijają mieczami w scenie z "Wiedźmina". Zobaczcie fragment serialu i wywiad z Henrym Cavillem

"Wiedźmin" (Fot. Netflix)

0

Jak będą wyglądać sceny walki w netfliksowym "Wiedźminie"? Zobaczcie fragment serialu, a także rozmowę z Henrym Cavillem, który zapewnia, że rzadko korzysta z kaskaderów.

Do premiery "Wiedźmina" zostały dwa tygodnie, co oznacza, że czas na wysyp ostatnich materiałów promocyjnych. W programie "Jimmy Kimmel Live!" pojawił się Henry Cavill, Geralt z Rivii we własnej osobie, i zaprezentował klip z serialu.

Wiedźmin – zobaczcie scenę walki z serialu

Wideo ma zaledwie 20 sekund, ale dobrze pokazuje, jak będą wyglądać sceny walki w serialu. Geralt i Jeż z Erlenwaldu wywijają mieczami, pojawia się także charyzmatyczna królowa Calanthe. To oczywiście adaptacja opowiadania "Kwestia ceny", w którym wiedźmin wziął udział w niecodziennej uczcie, miał okazję powalczyć w pałacowych okolicznościach przyrody i dodatkowo los związał go na zawsze z Ciri, Lwiątkiem z Cintry.

Ten sam klip znajdziecie w minucie 6:20 wywiadu Kimmela z Cavillem. Polecamy jednak zobaczyć go w całości, bo hollywoodzki aktor nie tylko chwali sagę Andrzeja Sapkowskiego, ale też mówi, jak uparł się, że dostanie tę rolę, i zapewnia, że rzadko korzysta z pomocy kaskaderów.

– Robię wszystko, żeby nie mieć kaskadera. Tutaj nie korzystałem w ogóle z kaskadera. Naprawdę ważne jest dla mnie, żeby postać istniała także w scenach akcji, a nie że mamy scenę aktorską, a potem scenę akcji, która jest zupełnie osobna, a potem wracamy znów do aktorstwa. Dla mnie jest naprawdę ważne, aby fabuła i postacie rozwijały się we wszystkich tych rzeczach – tłumaczy aktor.

Zgodnie z netfliksowym opisem, serialowy "Wiedźmin" to opowieść o przeznaczeniu i rodzinie. Geralt z Rivii, samotny łowca potworów, stara się odnaleźć swoje miejsce w świecie, w którym ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra. Na swojej drodze spotyka potężną czarodziejkę i skrywającą niebezpieczny sekret młodą księżniczkę. Teraz we trójkę muszą odnaleźć się pośród czyhających na nich na Kontynencie niebezpieczeństw.

U boku Cavilla zobaczymy Anyę Chalotrę jako Yennefer i Freyę Allan w roli Ciri. 1. sezon "Wiedźmina" będzie liczył osiem odcinków. Serial ma już zamówienie na 2. sezon.

Premiera serialu Wiedźmin 20 grudnia na Netfliksie