Posłuchajcie, jak serialowy Jaskier śpiewa balladę. W sieci pojawiły się dwa utwory z "Wiedźmina"

0

Sonya Belousova i Giona Ostinelli, którzy odpowiadają a muzykę w "Wiedźminie", udostępnili dwa utwory muzyczne. Pierwszy to motyw przewodni Geralta z Rivii, drugi to jedna z ballad Jaskra.

Takiej promocji jak "Wiedźmin" dawno nie miał żaden serial Netfliksa. Do zwiastunów, plakatów i klipów z serialu doszły jeszcze dwa utwory muzyczne, które zostały udostępnione w sieci w całości.

Wiedźmin – tak brzmi serialowy Jaskier

Sonya Belousova i Giona Ostinelli ("The Romanoffs", "Mgła"), odpowiedzialni za ścieżkę dźwiękową "Wiedźmina", w rozmowie z serwisem opowiadają, jak powstawała muzyka do serialu i czym charakteryzują się oba kawałki.

"Geralt of Rivia" to jeden z pierwszych i najbardziej charakterystycznych utworów, które usłyszymy w "Wiedźminie". Każdy odcinek ma zawierać czołówkę z motywem przewodnim i muzykę dostosowaną do tonu odcinka. Ale będą też powracające motywy i jeden z nich to właśnie muzyka towarzysząca Geraltowi. Jak zdradza Belousova, za każdym razem będzie ona trochę się różnić, w zależności od nastroju – czasem ten sam numer będzie wielki i triumfalny, innym razem mroczny.

"Toss a Coin to Your Witcher" to z kolei jedna z ballad Jaskra (Joey Batey), który w serialu będzie nosić polskie imię, a nie Dandelion. Utwór zaczyna się subtelnie, słychać słynną lutnię barda, a potem wszystko się rozrasta, w miarę jak dodawane są kolejne instrumenty.

Zgodnie z oficjalnym opisem, serial "Wiedźmin" to opowieść o przeznaczeniu i rodzinie. Geralt z Rivii, samotny łowca potworów, stara się odnaleźć swoje miejsce w świecie, w którym ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra. Na swojej drodze spotyka potężną czarodziejkę i skrywającą niebezpieczny sekret młodą księżniczkę. Teraz we trójkę muszą odnaleźć się pośród czyhających na nich na Kontynencie niebezpieczeństw.

Henry Cavill ("Liga Sprawiedliwości") zagra Geralta, Anya Chalotra ("Wanderlust") wcieli się w Yennefer, a Freyę Allan ("Kraina bezprawia") zobaczymy w roli Ciri. Pierwszy sezon będzie liczyć osiem odcinków, drugi już jest zamówiony.

Premiera Wiedźmina 20 grudnia na Netfliksie