Nasz top 10: Najlepsze seriale listopada 2019 roku

"Watchmen" (Fot. HBO)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Netflix, HBO, Disney+, a może Apple TV+? W listopadzie naprawdę było co (i gdzie) oglądać, a oto nasza dziesiątka najlepszych seriali. Wśród nich "Watchmen", "The Mandalorian" i "Dobre Miejsce".

10. The Affair (powrót na listę)

The Affair finał recenzja

"The Affair" (Fot. Showtime)

"The Affair" pożegnaliśmy na początku listopada zaskakująco optymistycznym finałem i to właśnie za ten finał postanowiliśmy serial po raz ostatni nagrodzić obecnością w naszej dziesiątce najlepszych z najlepszych. Produkcja telewizji Showtime popełniła trochę błędów i w ciągu tych pięciu sezonów, i w finałowej serii, ale ogólnie pozostawia po sobie bardzo dobre wrażenie.

Historia Noaha Sollowaya (Dominic West) i jego żony Helen (Maura Tierney) w finale zatoczyła pełne koło, wybiegając daleko w przyszłość i pokazując uwikłanego w skandale pisarza jako starszego człowieka, mieszkającego samotnie w Montauk i świadomego błędów, które popełnił w życiu. A po drodze mieliśmy urokliwe wesele ich córki, flash mob do coveru "The Whole of the Moon" i kilka dowodów na to, że trzy pokolenia kobiet z rodziny Butlerów/Sollowayów są absolutnie wyjątkowe. A także ten moment, kiedy Helen i Noah postanowili do siebie wrócić.

"The Affair" zasługuje na ostatnią wzmiankę z jeszcze jednego powodu: takich skromnych seriali, opartych na historiach zwykłych ludzi, długich rozmowach i skomplikowanych portretach psychologicznych bohaterów, nie ma dziś dużo. Pomimo wszystkich wad serialu, to była satysfakcjonująca podróż, która otrzymała bardzo zgrabne zakończenie. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA