Kogo tak naprawdę oglądamy w "The Mandalorian"? Pod hełmem ukrywa się nie tylko Pedro Pascal

"Mandalorian" (Fot. Disney+)

0

Jaki aktor ukrywa się pod hełmem Mandalorianina? Okazuje się, że rolę odgrywa nie tylko Pedro Pascal. Na ekranie czasem widzimy inne osoby, nie zdając sobie z tego sprawy.

Ma głos Pedro Pascala i kostium, pod którym ukrywa się więcej niż jeden aktor. Tytułowy "The Mandalorian" nigdy nie zdejmuje maski, więc widzowie nie poznali jego twarzy. Wierzą jedyne, że bohatera odgrywa Pedro Pascal. Teraz pojawia się pytanie, ilu aktorów skrywa kostium, bo Bryce Dallas Howard, która nakręciła 4. odcinek serialu, pracowała z dwoma i Pedro nie był żadnym z nich.

The Mandalorian – kto gra głównego bohatera?

Reżyserka w rozmowie z Vulture uchyliła rąbka tajemnicy i zdradziła, kto jeszcze kryje się pod kostiumem Mandalorianina.

– Pedro był na próbach do "Króla Leara" na Broadwayu. Więc kiedy robiliśmy mój odcinek, nie współpracowałam z nim – powiedziała.

mandalorian ilu aktorów

Okazuje się, że pod zbroją tytułowego bohatera serialu kryje się także Brendan Wayne, wnuk legendarnego Johna Wayne'a kojarzonego z westernami. Aktor był obecny na planie przez cały pierwszy sezon i został poproszony także o wystąpienie w jego kontynuacji. Wayne przyznaje, że musiał wypracować z Pascalem wspólną taktykę, by uspójnić ruchy i zachowanie ich wspólnego bohatera.

– Zadawaliśmy sobie to samo pytanie: "Dlaczego poruszyłeś się w tym momencie właśnie tak?". Chodziliśmy tam i z powrotem. Wspaniałe jest w nim to, że nie jest pod wrażeniem samego siebie. Po prostu jest aktorem, ale w tym dobrym, a nie złym znaczeniu. Lubi się uczyć, lubi współpracować i jest w tym bardzo dobry – mówi Brendan Wayne.

Jednak to jeszcze nie koniec. Mandalorianina gra także kaskader Lateef Crowder, któremu przypadają sceny akcji.