Wojna dwóch papieży w zwiastunie "Nowego papieża". Kto powinien wygrać – John Malkovich czy Jude Law?

"Nowy papież" (Fot. HBO)

0

Kto jest bez grzechu, nie pierwszy rzuci kamieniem. Pełny zwiastun "Nowego papieża" zapowiada wojnę dwóch osobowości w Watykanie i zarazem pojedynek aktorski na najwyższym poziomie.

Był "Młody papież", będzie "Nowy papież". Choć serial HBO, produkowany razem ze Sky Atlantic i Canal+, zmienił tytuł, tak naprawdę to kontynuacja historii, którą oglądaliśmy w 2016 roku.

Nowy papież – John Malkovich i Jude Law w trailerze

Akcja "Nowego papieża" rozpocznie się tuż po wydarzeniach z ostatniego odcinka "Młodego papieża", kiedy Lenny Belardo (Jude Law) aka papież Pius XIII zapada w śpiączkę. Sekretarzowi stanu Voiello (Silvio Orlando) udaje się osadzić na Piotrowym tronie Sir Johna Brannoxa (John Malkovich) – uroczego i wyrafinowanego angielskiego arystokratę, który przyjmuje imię Jana Pawła III. Nowy papież wydaje się być idealnym wyborem, ale skrywa tajemnice i ma pewną słabość.

W tym czasie zawieszony między życiem i śmiercią Lenny Belardo staje się obiektem kultu, co potęguje rozłam między różnymi odłamami fundamentalizmu. Kościół boryka się z atakami ze strony zewnętrznych oponentów oraz skandalami, które dotykają najważniejszych symboli chrześcijaństwa i mogą podważyć istniejącą od stuleci hierarchię. Tradycyjnie nic w Watykanie nie jest takie, na jakie wygląda.

Tak głosi oficjalny opis, a zwiastun udowadnia, że rzeczywiście będzie się działo. Lenny nie powiedział jeszcze ostatniego słowa, a jego następca, który też ma ekscentryczne pomysły i ogromne ego, bynajmniej nie zamierza składać broni. Kto wygra ten niecodzienny pojedynek o rząd dusz i zarazem bardzo ważne krzesło?

Z ekipy "Młodego papieża" powrócą także Javier Cámara, Cécile de France, Ludivine Sagnier i Maurizio Lombardi. Do obsady dołączyli Henry Goodman ("Agenci T.A.R.C.Z.Y."), Ulrich Thomsen ("Czarna lista"), Mark Ivanir ("Homeland"), Massimo Ghini ("Titanic: Blood and Steel") i Yuliya Snigir. W rolach gościnnych wystąpią Sharon Stone i Marilyn Manson.

"Nowy papież" będzie składać się z dziewięciu odcinków. Wszystkie wyreżyserował Paolo Sorrentino, który jest również współautorem scenariusza, razem z Umberto Contarello i Stefano Bisesem.

Nowy papież – premiera 10 stycznia w HBO GO