Ekipa "Watahy" tworzy "Odwilż", nowy polski serial HBO. To kryminał, który zostanie nakręcony w Szczecinie

"Wataha" (Fot. HBO)

Z Bieszczad prosto do Szczecina! Producent i scenarzystka "Watahy" tworzą nowy serial kryminalny "Odwilż". Mamy pierwsze szczegóły i nazwisko reżysera 6-odcinkowej produkcji.

Telewizja HBO podczas prezentacji serialowych nowości i powrotów na 2020 rok ogłosiła, że powstaje nowy polski serial. To składająca się z sześciu odcinków "Odwilż", historia, która ma ambicje, by być czymś więcej niż zwykły kryminał.

Odwilż – o czym będzie nowy polski serial HBO?

Jak zapowiada Bogumił Lipski ("Wataha"), producent serialu, "Odwilż" będzie "głęboko humanistyczną i boleśnie dotkliwą historią o rzeczach najtrudniejszych – żałobie, jej przechodzeniu, poczuciu pozostawienia i osamotnienia". Reżyserem jest Xawery Żuławski ("Chaos", "Wojna polsko-ruska"), a scenarzystką Marta Szymanek.

Odwilż serial HBO

Obsady na razie nie ujawniono, ale wiemy, że zdjęcia będą powstawać w Szczecinie. Jest też oficjalny opis produkcji.

Szczecin, przełom zimy i wiosny. Spod pękającego lodu na powierzchnię wypływa ciało młodej kobiety. Kim była, dlaczego zginęła, kogo po sobie zostawiła? Czy ci, którzy ją dziś opłakują, znali ją naprawdę?

Te pytania i poszukiwanie odpowiedzi na nie będą dla głównej bohaterki mocnym, choć początkowo nieuświadomionym impulsem do konfrontacji z własną sytuacją: samotnej matki, odtwarzającej rolę perfekcyjnej policjantki, a przede wszystkim – człowieka w momencie kryzysu.

Odwilż – premiera serialu w 2020 roku w HBO

REKLAMA