Jakie seriale oglądają Polacy? Na liście Google rządzi ukraińska "Zniewolona", "Gry o tron" nie ma w ogóle

Jakie seriale oglądają Polacy? Takie, o których na Serialowej nie piszemy! W top 10 2019 roku wg Google "Czarnobyl" przegrywa z ukraińską "Zniewoloną", a "Gry o tron" nie ma wcale.

Google zrobiło podsumowanie roku w wyszukiwarce. Polacy najczęściej szukali informacji o strajku nauczycieli, wyborach do UE i parlamentarnych. Wśród filmów rządzą "Irlandczyk", "Joker" i "Kraina lodu 2", a w serialach panuje interesująca egzotyka.

Zniewolona najpopularniejszym serialem w Polsce

Przede wszystkim do dziesiątki najczęściej wyszukiwanych tytułów w ogóle nie załapała się "Gra o tron" – produkcja zdecydowanie najpopularniejsza w tym roku na Serialowej. Latem, kiedy my wciąż nie mogliśmy się otrząsnąć po tym, co twórcy GoT zrobili z Daenerys i kogo posadzili na tronie, większość Polaków znacznie bardziej interesowała emitowana na TVP "Zniewolona".

Cóż to takiego jest "Zniewolona", poza tym że to najczęściej wyszukiwany serial w tym roku w kraju nad Wisłą? To ukraiński dramat kostiumowy, opowiadający o losach XIX-wiecznej chłopki pańszczyźnianej, która dzięki swojej chrzestnej, szlachciance, została wychowana jak panna błękitnej krwi. Katierina zna języki obce, gra na fortepianie, maluje. Zaczyna też rozumieć, że te talenty i pozycja wcale nie poprawiają losu urodzonej w niewoli dziewczyny. Wszyscy wiedzą, że ona jest po prostu własnością Piotra Czerwińskiego, najbogatszego ziemianina w Nieżynie.

Zniewolona TVP najpopularniejsze seriale Polska

Numerem 2 jest "Czarnobyl", 5-odcinkowy miniserial telewizji HBO, opowiadający o katastrofie elektrowni atomowej na Ukrainie w 1986 roku – o jej przyczynach, o tym, jaki miała wpływ na życie zwykłych ludzi, ile spowodowała śmierci i jak wyglądały próby tuszowania prawdy przez Związek Radziecki.

Na "Czarnobylu" i zajmującym 6. pozycję "Żmijowisku" – polskim kryminale Canal+ na podstawie książki Wojciecha Chmielarza – zaczyna się i kończy obecność seriali premium na liście. Resztę top 10 wypełniają polskie produkcje z telewizji ogólnodostępnej, jak "Zakochani po uszy", "Wojenne dziewczyny" i "Stulecie winnych, a także tureckie telenowele, jak "Więzień miłości", "Wieczna miłość" i Łzy Cennet".

Serialowe produkcje Netfliksa nie istnieją na tej liście w ogóle (co oznacza, że jeśli Netflix chce trafić pod polskie strzechy, powinien postawić na tureckie tytuły), rządzi TVP do spółki z TVN i Polsatem, z niewielkim dodatkiem HBO i Canal+. Oto cała dziesiątka najczęściej wyszukiwanych seriali w polskim Google w 2019 roku.

Najpopularniejsze seriale 2019 w Polsce wg Google

1. Zniewolona
2. Czarnobyl
3. Zakochani po uszy
4. Wojenne dziewczyny
5. Więzień miłości
6. Żmijowisko
7. Wieczna miłość
8. Łzy Cennet
9. Stulecie winnych
10. Zawsze warto

REKLAMA